Správy z vášho kraja:
14. 11. 2017 11:05 | ŽILINA, BRATISLAVA/TASR

Až 78 nelegálnych migrantov v dvoch kamiónoch zadržala polícia v Žiline

Podľa prvotných informácií mali byť cudzinci naložení v Rumunsku.

Polícia zadržala migrantov.
Polícia zadržala migrantov. Foto: Polícia SR

Polícia zadržala v dvoch kamiónoch 78 nelegálnych migrantov. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová.

„Dňa 14.11.2017 o 00.30 h policajti v mestskej časti Budatín na Námestí hrdinov v smere do Žiliny zastavili dve za sebou idúce nákladné vozidlá. Vodičov z Turecka vyzvali, aby otvorili prívesy, zároveň prizvali aj kolegov z finančnej správy, keďže kamióny boli zaplombované. Po otvorení zistili, že okrem tovaru sa vo vozidlách vezie aj 78 mužov, žien a detí irackej, iránskej a sýrskej národnosti," povedala Baloghová.

 

Podľa polície v prvom kamióne sedelo, ležalo aj čupelo 44 osôb predovšetkým z Iraku, Iránu a Sýrie a v druhom strážcovia zákona narátali 34 osôb. Podľa prvotných informácií mali byť cudzinci naložení v Rumunsku a ich cesta mala viesť cez Maďarsko a Slovensko do Nemecka. Cena "jednosmerného lístka" sa mala pohybovať v sume približne 500 eur.

Policajti všetkých cudzincov postupne predviedli na oddelenie cudzineckej polície.
„Vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície už začal trestné stíhanie pre zločin prevádzačstva," dodala Baloghová.

Zdroj: Facebook/PolíciaSR

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?