Správy z vášho kraja:
14. 11. 2017 17:29 | ŽELIEZOVCE/TV Markíza

Nadrogovaný muž zastavil na benzínke a spustil paľbu: V Želiezovciach sa ľudia triasli o holý život

Vyľakaný personál urobil všetko, čo ozbrojenec prikázal.

Čerpacia stanica, kde sa strieľalo
Čerpacia stanica, kde sa strieľalo Foto: TV Markíza

To čo je v kriminálkach bežné, je v realite skôr zriedkavosťou. No podľa incidentu, ktorý sa stal na čerpacej stanici v Želiezovciach na juhu Slovenska, by sa dal pokojne napísať filmový scenár.

Je asi deväť hodín večer. Na benzínke zastavuje autom muž v strednom veku. Je zjavne nadrogovaný a má pištoľ. Vystúpi z auta, postaví sa k stojanu a začína strieľať na cudzie autá. „Zabočilo jedno auto, na to strieľal a ešte pracovníčka tu mala zaparkované auto a jej prestrelil dvere," povedal svedok streľby.

Potom čo vystrelil najmenej šesť rán a obe autá poškodil, vošiel dnu. „Položil pištoľ na pult a hovoril, že uzavrite všetko, lebo to nie je prepad, len ma naháňajú. Bol nadrogovaný až natoľko, že nevedel, čo robí," doplnil svedok.

Vyľakaný personál urobil všetko, čo ozbrojenec prikázal. Zákazník, ktorý bol vnútri, nenápadne privolal policajtov. O pár minút prišli. „Prosili ho, aby šiel a nič nerobil. Chceli ho psychicky zlomiť, lebo asi vedeli, že je nadrogovaný," priblížil svedok.

Následne ho spacifikovali a odviezli do policajnej cely. Sudca napokon muža poslal do vyšetrovacej väzby.

„Z dôvodu obavy, že bude pokračovať v páchaní trestnej činnosti. Proti tomuto rozhodnutiu podal obvinený sťažnosť, o ktorej bude v najbližších dňoch rozhodovať Krajský súd v Nitre," ozrejmil hovorca Krajského súdu v Nitre Mário Pivarči.

Viac v reportáži Karola Mindáka

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?