Správy z vášho kraja:
15. 11. 2017 19:10 | BÁNOVCE NAD BEBRAVOU/TV Markíza

Zväzoval dospievajúcich chlapcov a potom sa na nich ukájal. Mladý deviant spoznal svoj trest

Maloletých nahováral na sexuálne praktiky od roku 2011. Niektorých si aj fotil.

Denis na súde.
Denis na súde. Foto: TV Markíza

Iba 23-ročný mladík, ktorý zneužíval malých chlapcov sa dnes postavil pred sudcu. Z toho, čo robil, mrazí.

V byte, v rodinnom dome ale aj na toaletách na plavárni. To sú miesta, kde si obžalovaný muž vodil chlapcov. Boli medzi nimi aj 10 či 11-ročné deti.

„Deťom zväzoval ruky, nohy a oči a vykonával na nich rôzne sexuálne praktiky," povedala hovorkyňa KR PZ Trenčín Elena Antalová.

Dokonca použil aj horúci vosk zo sviečky a dával ho na telo jednému z chlapcov. Aby to jeho obete nikomu nepovedali, vyhrážal sa, že sa pochváli, čo s nimi robil. Chlapcom dával po skutkoch finančnú odmenu vo výške 10 až 30 eur.

Policajti ho vo februári obvinili a sudca ho poslal do väzby. Dnes sa rozhodovalo, či je vinný a koľko si odsedí. Prokurátor čítal obžalobu pol hodinu. Denisa totiž vinia, že zneužil viacero chlapcov.

Pôvodne policajti vedeli o troch, no neskôr sa priznal k ďalším. Maloletých nahováral na sexuálne praktiky od roku 2011. Niektorých si aj fotil. Na krku mal preto obvinenie z pokračovacieho zločinu sexuálne násilie, z pokračovacieho zločinu sexuálne zneužívanie a prečinu výroby detskej pornografie.

„Naozaj všetky skutky sú mi úprimne ľúto a ľutujem v podstate čo sa stalo," povedal obžalovaný Denis. Hrozilo mu až 15-ročné väzenie. Jeho obhajca žiadal pre neho 3 a pol ročný trest, a to aj kvôli tomu, že sa ku všetkému priznal. Navyše znalci u neho zistili úchylku, pri ktorej ho lákajú dospievajúci chlapci. Sudca nakoniec rozhodol. Mladíka poslal za mreže na šesť rokov a nariadil aj liečenie. Ten sa voči výške trestu odvolal. Podľa obhajcu by takíto ľudia vo väzení končiť ani nemali.

Viac v reportáži Petra Zimana:

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?