17. 11. 2017 19:00 | BRATISLAVA/TV Markíza

Strelený do hlavy a zaliaty v betóne: Mladý muž ani po deviatich mesiacoch nikomu nechýba

Markíza zistila ďalšie detaily jeho likvidácie.

Pozostatky boli v pokročilom štádiu rozkladu
Pozostatky boli v pokročilom štádiu rozkladu Foto: TV Markíza

Deväť mesiacov obeť vraždy nikomu nechýba. Meno mladého muža, ktorého pozostatky niekto zalial betónom do suda, policajti stále nevedia. Odobraté vzorky DNA sa s nikým nezhodujú. Markíza ale zistila ďalšie detaily jeho likvidácie.

Sud s desivým obsahom objavili rybári ešte vo februári tohto roku. Vážil približne 200 kilogramov a z jeho útrob sa šíril neznesiteľný zápach rozkladajúceho sa tela.

Pozostatky boli v pokročilom štádiu rozkladu. Sud putoval k expertom. Tam museli najskôr pozostatky z betónu vysekať. Skúmanie trvalo vyše 12 hodín. „V trestnej veci prebieha vyšetrovanie, pričom sa doposiaľ nepodarilo stotožniť pozostatky osoby mužského pohlavia," povedal hovorca policajného prezídia Martin Wäldl.

A to aj napriek tomu, že mu odobrali vzorky DNA. Policajti preto zverejnili, ako mal muž vyzerať aj to, čo mal oblečené, keď ho zo sudu vytiahli. Mal mať 20 až 30 rokov, vysoký bol 161cm. Pravdepodobne mal krátke vlasy, čierne obočie, na tvári strnisko. Zuby mal zdravé s jednou plombou. Predbežne majetkový motív vylúčili, na ruke mu zostali strieborné hodinky.

„Orientačný čas smrti bol znalcom určený dva mesiace od nálezu maximálne rok až dva roky. Spojitosť nájdeného tela s dokladmi zatiaľ nebola v rámci vyšetrovania preukázaná," doplnil Wäldl.

Zavraždený muž podľa našich informácií zomrel na následky strelných poranení. Ktosi mu vpálil niekoľko rán do hlavy. „Zalievanie ľudských pozostatkov do betónu je prevažne obľúbenou v mafiánskych kruhoch. To telo zaťažíme a je istá záruka, že nevypláva," ozrejmi bývalý kriminalista Matej Snopko.

Identikit policajti nezverejnili. Keď majú lebku, môžu sa pritom pokúsiť spraviť jeho podobizeň pomocou takzvanej superprojekcie. Premietnu ju do fotografie a tvári vytypovaného človeka. Nemôže byť ale veľmi poškodená. Sú ale aj ďalšie možnosti.

„Dať to odborníkovi, ktorý to dokáže urobiť ručne, alebo dať to odborníkovi, ktorý dokáže vymodelovať na modely lebky úplne plastickú tvár. To sa robí tak, že to vyzerá ako socha. Pokiaľ takýto odborník na Slovensku nie je, nie je problém dať do Čiech, Rakúska či Nemecka. Keď nepoznáme, kto je obeť, nevieme sa ani dostať k páchateľovi," vysvetlil Snopko.

Ako je možné, že už deväť mesiacov mladík nikomu nechýba? Podľa bývalého kriminalistu by mali policajti približnú podobizeň zverejniť a toto je podľa neho cesta, ako zistiť, kto mladík bol.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?