16. 11. 2017 19:35 | BRATISLAVA/TV Markíza

Odpadla v nemocnici, poslali ju domov a o pár hodín zomrela. Jej mama viní lekára

Podľa súdneho znalca Zuzana mala rozvrat vnútorného prostredia a nedostatok sodíka v krvi. Krvné testy boli zlé, preto bola podľa neho hospitalizácia nutná.

Matka smúti za svojou dcérou
Matka smúti za svojou dcérou Foto: TV Markíza

Poslali ju domov aj keď jej zdravotný stav bol veľmi vážny. O pár hodín mladá žena zomrela. Matka zo Sládkovičova viní nemocnicu, z ktorej dcéru po úraze poslali domov. Súdi sa s lekárom, ktorý tak rozhodol, aj s nemocnicou.

Zuzane by ani v najhoršom sne nenapadlo, že raz pochová vlastnú dcéru. Obe si boli veľmi blízke. Na súd prišla s jej fotografiou. Bola posledná.

„Ja som o barlách a už 22 rokov sme boli spolu, 24 hodín denne. Stratila som muža aj prvú dcérku. Už sme boli len dve a teraz som sama," povedala pani Zuzana.

Jej dcéra, ktorá bola po mozgovej obrne postihnutá, padla v kúpeľni a udrela si palec na ľavej nohe. Matka zavolala záchranku a išla s ňou na pohotovosť do Galanty. Na röntgene zistili, že palec je zlomený. Mladá žena ale zrazu odpadla. Urobili jej CT a krvné vyšetrenia . Potom ju ošetrujúci lekár poslal domov.

Matka si 38-ročnú dcéru, ktorá na nič nereagovala a iba nehybne ležala aj napriek prosbám, aby ju hospitalizovali, domov predsa len odniesla.

„Nad ránom zachrčala a bolo po nej," doplnila pani Zuzana.

Podľa súdneho znalca Zuzana mala rozvrat vnútorného prostredia a nedostatok sodíka v krvi. Krvné testy boli zlé, preto bola podľa neho hospitalizácia nutná.

„To bol tak závažný stav a ona mala byť prijatá okamžite na anesteziologické oddelenie, kde mal byť presný monitoring a zabezpečenie liečby na najvyššej úrovni," povedal súdny znalec.

Matka nebohej Zuzany žiada od nemocnice za dcérinu smrť 130-tisíc eur. Obrátila sa aj na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Ten zistil závažné pochybenia.

„Pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti nebolo zabezpečené dostatočné sledovanie zdravotného stavu, prípadne hospitalizácia v ústave zdravotnej starostlivosti. Úrad pre dohľad uzavrel podnet ako opodstatnený," znie v stanovisku Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

Ošetrujúci lekár, ktorý mladú ženu poslal z nemocnice domov, dostal dvojročný trest s podmienečným odkladom na dva a pol roka a ročný zákaz vykonávať lekársku prax. Voči rozsudku sa odvolal.

„Kľakol si predomňa, držal mi ruky spolu a prosil odpustenie. Vravím mu, že som mu dávno odpustila: Len, aby vám bolo zhora odpustené, modlite sa," povedala pani Zuzana.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?