Pondelok 18.12. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
19. 11. 2017 19:10 | BRATISLAVA/TV Markíza

Kristínka od narodenia bojuje s viacerými ochoreniami: Ľudia jej pomáhajú plastovými vrchnákmi

„Peniažky, ktoré dostanem za tieto vrchnáčiky, použijem na rehabilitácie pre Kristínku," povedala mama Kristínky Petronela Chudová.

vrchanky[1].jpg
vrchanky[1].jpg

Jej zdravotná karta je hrubá ako u dospelého človeka a to bude mať iba 3 roky. Kristínka od narodenia bojuje s niekoľkými ochoreniami. Jej rodičia zas s nedostatkom peňazí. Malej bojovníčke pomáhajú ľudia z celého Slovenka. Stačí nezahadzovať plastové vrchnáky.

Zoznámte sa s Kristínkou. Na pohľad krásne dievčatko. Do vienka ale dostala množstvo diagnóz.

„Kristínka sa narodila predčasne v 29. týždni a vlastne prišla na svet s vrodenou vývojovou chybou mozgu, na ktorom má cisty. Najväčšia má momentálne cez 5 centimetrov. Je hypertonická, hypotonická, má jazvičky po očkách, ktoré jej spôsobujú výpadky v zornom poli. Má vrodenú vývojovú chybu očka, čo jej spôsobuje problémy s periférnym videním," povedala mama Kristínky Petronela Chudová.

Posledné dva roky bojujú aj s epilepsiou. No je toho viac. V nemocnici či na rehabilitáciách je pomaly častejšie ako doma. A to ide do peňazí. „Čo sa týka rehabilitácii, tak tie sú väčšinou finančne náročné a keď chceme pre ňu spraviť to najlepšie, tak treba na ne často chodiť," povedala mama Kristínky Petronela Chudová.

Kristíne pomáhajú aj balíky, ktoré sú plné vrchnákov. Jeden kilogram má hodnotu približne 20 centov. Balík k balíku a zrazu mali na dvore takmer 2 tony. Necelých 400 eur. Toto je suma ktorú za vrchnáky dostanú. Je to pre nich veľká pomoc.

„Peniažky, ktoré dostanem za tieto vrchnáčiky, použijem na rehabilitácie pre Kristínku," dodala Petronela Chudová

Tisíce vrchnákov dnes z dvora odviezli. Je to najkvalitnejší plast a opäť z nich niečo vyrobia. Jej sestra verí, že im balíky neprestanú chodiť. Želá si totiž iba jedno. „Želala by som si, aby sa vyliečila," povedala Eliška.

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?