20. 11. 2017 10:43 | BRATISLAVA/kacs

Prehľad teplôt: V stredu sa výrazne oteplí, niekde bude až 12 stupňov

Do našej oblasti začne prúdiť teplý vzduch.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

Po náročnom nástupe do pracovného týždňa, kedy sa ráno podobá skôr na pološero poobedných hodín, prichádza malá dávka nádeje. Podľa Slovenského hydrometeorologického ústavu nás v strede týždňa čaká výrazné oteplenie, meteorológovia sľubujú, že na niektorých miestach môže teplota vystúpiť až na 12 stupňov Celzia.

Po zadnej strane tlakovej výše, ktorá sa bude rozkladať nad Balkánom, bude do našej oblasti od juhozápadu až z Afriky prúdiť teplý vzduch. Teploty budú vo výške 1500 metrov nad morom v porovnaní s aktuálnou ročnou dobou aj o 10°C vyššie.

Prehľad teplôt na tento týždeň.
Prehľad teplôt na tento týždeň. Foto: TV Markíza
 

Pondelok:

Dnes bude miestami, najmä na západe a severe Slovenska dážď alebo dážď so snehom. Od cca 400 m sneženie alebo snehové prehánky. Tvoriť sa môžu ojedinele snehové jazyky, najmä V Žilinskom kraji a v podtatranskej oblasti. Najvyššia denná teplota 3 až 8, na Kysuciach, Orave, v podtatranskej oblasti a na Horehroní okolo 1 stupňa. Fúkať bude západný až severozápadný vietor 10 až 30, v nárazoch 55 km/h. K večeru bude vietor slabnúť. Na východe väčšinou len slabý vietor. Vo vysokých polohách spočiatku búrlivý vietor. Napadnúť môže do 5 mm zrážok. Od cca 500 m 1 až 6 cm snehu.

Utorok:

Oblačno až zamračené, od severozápadu na väčšine územia počítajte so snežením alebo dažďom so snehom, cez deň v polohách do 300 m, v západnej polovici územia postupne až v polohách do 1000 m dážď. Najvyššia denná teplota 0 až 5, na juhozápade okolo 7 stupňov. Fúkať bude slabý premenlivý, v noci na juhozápade západný vietor do 20 km/h.

Streda:

V stredu sa pripravte na výraznú zmenu počasia. Oteplí sa o niekoľko stupňov. Bude oblačno až zamračené, v priebehu dňa na západnom a strednom Slovensku väčšinou polojasno. Najmä na severe a východe očakávajte mrholenie alebo slabý dážď, vo vysokých polohách sneženie. Najvyššia denná teplota 2 až 7, v južnej polovici západného a na juhu stredného Slovenska 7 až 12 stupňov. Fúkať bude slabý premenlivý, na juhozápade v noci prechodne západný vietor do 20 km/h.

Štvrtok:

Prevažne polojasno, v nižších polohách miestami hmla alebo nízka a oblačnosť a ojedinele mrholenie. Najvyššia denná teplota 3 až 8, na západe pri slnečnom počasí okolo 10 stupňov.

Piatok:

Posledný pracovný deň v týždni bude zamračené a hmlisto, ojedinele mrholenie. Najvyššia denná teplota 3 až 8, pri slnečnom počasí ojedinele okolo 10 stupňov.

Sobota:

Oblačno až zamračené a hmlisto. Len ojedinele, a to najmä na horách, polojasno až oblačno. Miestami mrholenie alebo slabý dážď, na hrebeňoch Tatier sneženie. Najvyššia denná teplota 3 až 8 stupňov.

Nedeľa:

Posledný víkendový deň by mal byť polooblačný. Teploty vystúpia maximálne do 6 stupňov.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?