21. 11. 2017 12:12 , článok bol aktualizovaný 21. 11. 2017 15:55 | BRATISLAVA/TV Markíza, TASR

Rusko je na slobode: Toto povedal ako prvé

Krátko pred 16.00 h opustil Justičný palác.

Exminister Pavol Rusko po prepustení z väzby v Bratislave.
Exminister Pavol Rusko po prepustení z väzby v Bratislave. Foto: TASR

Krajský súd v Bratislave v utorok rozhodol o sťažnosti obvineného exministra Pavla Ruska voči rozhodnutiu o jeho vzatí do väzby. Prepustili ho.

Všetky obvinenia voči mne sú klamstvá, nič také som neurobil. Pri odchode z Ústavu na výkon väzby v Bratislave to v utorok vyhlásil obvinený exminister Pavol Rusko.
Ten opustil brány ústavu na výkon väzby krátko pred 16. hodinou v sprievode svojho obhajcu Mareka Paru.

"To, čo tvrdí sú klamstvá, výmysly a absolútne lži. Nič také som neurobil, nič také sa nestalo. Verím, že toto vyšetrovanie prinesie odpoveď nielen na otázku, že s tým nemám nič spoločné, ale najmä, kto si celú túto kauzu vymyslel," povedal na margo vyjadrení ďalších obvinených v tejto kauze o tom, že sa mal dopustiť spáchania trestného činu.

 
 

Podľa jeho slov chce ísť teraz domov, zvítať sa s rodinou a zavolať deťom. "My vítame rozhodnutie o prepustení na slobodu," povedal obhajca Pavla R. Marek Para.
"Každého klienta vedieme k tomu, aby dodržal akékoľvek podmienky, ktoré určí súd," uviedol. 

Svojho klienta označil za inteligentného človeka, aby obmedzenia určené súdom dodržiaval. "Ja na to budem vplývať tým spôsobom, že si s ním prejdem rozhodnutie a vysvetlím mu všetky podmienky a všetky možné následky," dodal na margo rozhodnutia Krajského súdu v Bratislave, ktorý v utorok prepustil Pavla R. z väzby na slobodu.

Krajský súd však zároveň Pavlovi Ruska uložil viacero obmedzení. Musí sa podrobiť dohľadu probačného a mediačného úradníka, odovzdať pas, nesmie vycestovať do zahraničia a jeho pohyb bude sledovaný prostredníctvom monitorovacieho zariadenia.

Exminister Pavol Rusko opúšťa kolúznu väzbu v bratislavskom Justičnom paláci.
Exminister Pavol Rusko opúšťa kolúznu väzbu v bratislavskom Justičnom paláci. Foto: TASR
 

Vypočuli svedkov

Okresný súd Bratislava II vzal obvineného Ruska do väzby 26. októbra tohto roku z dôvodu možného ovplyvňovania svedkov. Voči tomuto rozhodnutiu podal sťažnosť ako obvinený, tak aj prokurátor Krajskej prokuratúry v Bratislave, keďže ten žiadal aj dôvod takzvanej útekovej väzby.

Polícia odvtedy v prípade vypočula viacerých svedkov ako napríklad Jána Kána, bývalého blízkeho človeka bosa Mikuláša Černáka, bývalú manželku Pavla Ruska - Vieru, prezidenta Slovenského futbalového zväzu Jána Kováčika, bývalú blízku spolupracovníčku expremiéra Vladimíra Mečiara Annu Nagyovú či podnikateľa Mariána Kočnera. Na polícii taktiež vypovedala Sylvia Volzová, ktorej vraždu mali obvinení podľa policajného vyšetrovateľa pripravovať.

 

Mal si objednať vraždu

Súd v utorok (21. 11.) nerozhodoval o tom, či obvinený skutok spáchal, alebo nie, ale o tom, či Pavol Rusko bude stíhaný na slobode, alebo väzobne.

Bývalý minister hospodárstva Pavol Rusko je obvinený, že si v roku 1997 v podsvetí objednal vraždu svojej vtedajšej spoločníčky Sylvie Volzovej. Okrem iných mal proti nemu vypovedať práve bývalý šéf banskobystrického podsvetia Mikuláš Černák, ktorý si už za iné vraždy odpykáva doživotný trest.

Okrem Pavla Ruska čelia obvineniu v tejto veci aj Miloš Kaštan, Róbert Lališ alias Kýbel a Mikuláš Černák.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?