Správy z vášho kraja:
07. 12. 2017 09:00 | BRATISLAVA/zv

Juraj Bača ukázal dobré srdce. Ťažko chorému dievčatku vyčaroval úsmev na tvári

Jej otec Ferko Olšiak by pre ňu urobil aj nemožné, len aby jej zabezpečil dôstojný život.

Juraj Bača rozveselil rodinu Olšiakovcov.
Juraj Bača rozveselil rodinu Olšiakovcov. Foto: TV Markíza

Príbeh Olšiakovcov nedávno chytil za srdce divákov Reflexu. Otec rodiny Ferko Olšiak sa kvôli dcérke Timejke, ktorú od počatia volajú Fazuľka, odhodlal postaviť na ulicu a žobrať. Pre ťažko choré dieťa by urobil aj nemožné, aby jej zabezpečil dôstojný život. Potešiť sa ich preto rozhodol Juraj Bača, ktorý sa úlohy vyslanca Nadácie Markíza zhostil bravúrne. Jediné, čo ešte pri jeho návšteve rodiny chýbalo, bol živý Rex.

Mama šesťročnej Fazuľky mala pokojné tehotenstvo. Až po narodení dcérky sa zistilo, že má poškodený mozog a masívne jej odumierajú mozgové tkanivá. Napriek tomu je veľmi spoločenské a živé dieťa. Najradšej má hudbu, preto jej Juraj zahral na klavíri a spolu s rodičmi jej zaspievali pesničku Kočka.

Otec Ferko má od detstva neľahký osud. Otec ho týral a ako dieťa hľadal jedlo po kontajneroch. Napriek tomu sa z neho stal perfektný a milujúci otec s otvoreným srdcom. Vďačí za to najmä viere.

Rodina Olšiakovcov by mohla byť príkladom pre mnohé iné rodiny, ktoré sa počas života nestretli s takými náročnými prekážkami.

Za pomoc všetkým ďakujú.

 

Pomôcť rodine môžete v rámci Dňa s nadáciou Markíza

Deň s Nadáciou Markíza 7.12. - už štvrtý rok pripravila televízia Markíza Deň s Nadáciou Markíza, počas ktorého sa prostredníctvom SMS zbierajú finančné prostriedky na projekty Nadácie Markíza. Za cieľ tohtoročnej zbierky sme si stanovili pomoc rodinám s deťmi a podporu projektov zameraných na deti. Postupne Televízia Markíza odvysiela príbehy štyroch konkrétnych rodín, ktorým okrem iných ďalších rodín, chce Nadácia Markíza vďaka tejto zbierke pomôcť.

Zapojiť sa do zbierky a pomôcť môžete jednoducho aj vy:

„Pošlite darcovskú SMS na číslo 877 v tvare DMS (medzera) NADACIAMARKIZA a podporte projekty zamerané na pomoc deťom. Zbierka je registrovaná MV SR a realizovaná prostredníctvom DMS systému, ktorý spravuje Fórum donorov. Cena jednej DMS je 2 € v sieti operátorov O2, Orange a Slovak Telekom. Prispieť môžete aj dobrovoľnou sumou na číslo účtu SK35 1111 0000 0003 3322 2322. Do informácie pre príjemcu je potrebné uviesť heslo NADÁCIA MARKÍZA.

Deň s nadáciou Markíza
Deň s nadáciou Markíza Foto: TV Markíza
 

Podporiť konkrétne rodiny z našich štyroch príbehov, ktoré budú odvysielané v Reflexe 7.12.2017 môžete aj cez portál ďakujeme.sk, s ktorým Nadácia Markíza spolupracuje. Rovnako ako oni, aj Nadácia Markíza pomáha rodinám a deťom v núdzi a podporuje ich finančne.

Na ich stránke tu - http://www.dakujeme.sk/partneri/30/nadacia-markiza-den-s-nadaciou-markiza - nájdete štyri príbehy. kde môžete aj vy prispieť a uľahčiť im život.

Príďte nás podporiť do vianočného stánku Nadácie Markíza

Počas Dňa s Nadáciou Markíza vás srdečne pozývame do vianočného stánku Nadácie Televízie Markíza na Hviezdoslavovom námestí hneď za klziskom, aby ste s nami strávili krásny čas na Vianočných trhoch a to 7. decembra od 15:00 do 20:30 hod. Príďte medzi nás, stretnite sa so svojimi priateľmi a kúpou vianočného punču či inej tradičnej pochúťky alebo drobného predmetu s logom Nadácie Markíza podporíte dobrú vec.

Pre deti aj dospelých bude okrem toho pripravený zaujímavý program, podporiť nás prídu aj tváre známe z televíznej obrazovky a na všetkých sa teší nadačný Macko Packo.

Deň s Nadáciou Markíza je deň, kedy chceme vyzbierať, čo najviac peňazí pre deti a rodiny, ktoré bojujú s ťažkým osudom a ktoré nemajú to šťastie byť zdraví.

Budeme veľmi radi, keď sa k nám pripojíte a podporíte nás svojou účasťou.

Tešíme sa na vás.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?