Správy z vášho kraja:
07. 12. 2017 15:16 , článok bol aktualizovaný 07. 12. 2017 15:21 | BRATISLAVA/TASR

Minister kultúry Marek Maďarič sa vzdal funkcie podpredsedu v strane Smer-SD

Svoje rozhodnutie písomne oznámil predsedovi strany ešte minulý týždeň.

Marek Maďarič.
Marek Maďarič. Foto: TASR

Minister kultúry Marek Maďarič sa vzdal funkcie podpredsedu v strane Smer-SD. Svoje rozhodnutie písomne oznámil predsedovi strany Robertovi Ficovi ešte minulý týždeň. Potvrdil to Maďaričov hovorca Jozef Bednár.

Hlavným dôvodom Maďaričovho odchodu z vedenia Smeru-SD je presvedčenie o potrebe zmien aj vo vedení strany. "Marek Maďarič zostáva radovým členom Smeru-SD a či už z pozície člena vlády alebo poslanca Národnej rady bude presadzovať myšlienky a hodnoty slovenskej sociálnej demokracie," odkázal Bednár. 

Hovoril o potrebe zmien

Diskusia o ďalšom smerovaní najsilnejšej koaličnej strany sa v Smere-SD spustila po krajských voľbách. Maďarič hovoril o potrebe personálnych zmien a už vtedy svoje odstúpenie zo straníckej funkcie nevylučoval.

Hovorilo sa aj o posilnení pozície generálneho manažéra strany, ktorú vykonáva minister práce Ján Richter. Po novom sa tieto pozície majú oddeliť.

Richter pre týždenník Plus 7 dní uviedol, že by radšej ostal ministrom. Dianím v strane sa bude večer zaoberať predsedníctvo, v sobotu (9.12.) snem v Martine.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?