07. 12. 2017 17:45 | JAROVNICE/TV MARKÍZA

V osade v Jarovniciach zhorela chatrč, v plameňoch prišiel o život manželský pár

Požiar sa mohol rozšíriť od piecky.

V chatrči narazili hasiči na obhorené telá manželov.
V chatrči narazili hasiči na obhorené telá manželov. Foto: TV Markíza

V osade v Jarovniciach pri Prešove došlo k tragédii. Hasiči tam v noci zasahovali pri požiari drevenej chatrče, oheň príbytok zachvátil krátko po polnoci. Uhasiť sa ho snažili najprv susedia, kým na miesto dorazili hasiči, chatrč už bola celá v plameňoch. Podľa veliteľa zásahu Kamila Šoltísa muži nemali informáciu, žeby sa vnútri niekto nachádzal, no po uhasení požiaru a prehľadávaní ohnísk objavili dve zhorené telá.

Na chatrči sa prepadla celá strecha, všetci si však mysleli, že 60-roční manželia, ktorí tam bývali, sú u príbuzných. Večer ich totiž v podguráženom stave videli odchádzať z domu. Podľa susedov boli zapiť dôchodok. Príčina požiaru je stále v štádiu vyšetrovania, rozšíriť sa však mohol od piecky.

Policajti teraz musia preveriť všetky verzie, vrátane úmyselného podpálenia. "Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Prešove začal trestné stíhanie vo veci trestného činu všeobecného ohrozenia," uviedla krajská policajná hovorkyňa Jana Migaľová. Osadníci sa zhodli na tom, že bolo len otázkou času, kedy sa stane tragédia. Manželia vraj už takto raz vyhoreli, no vtedy pred ohňom stihli včas ujsť. Osudným im vraj v tomto prípade bol alkohol.

 


VIAC Z Domáce

Už ste čítali?