Správy z vášho kraja:
07. 12. 2017 19:34 | ŽILINA/TV Markíza

Matej (25), ktorý pod vplyvom drog spôsobil tragickú nehodu, spoznal svoj trest

Zrážku neprežil jeho kamarát.

Zdemolované auto, v ktorom sedeli traja kamaráti.
Zdemolované auto, v ktorom sedeli traja kamaráti. Foto: TV Markíza

Pil alkohol a užil drogy, a aj napriek tomu si sadol sa volant. Tento čin bude zrejme 25-ročný Matej z Horného Hričova pri Žiline ľutovať do konca života. Najbližšie roky o tom bude premýšľať vo väzení. Život jeho kamarátovi, ktorý bol spolujazdec v aute smrti, už nikto nevráti.

Prvého júna okolo pol jednej ráno sa dvaja kamaráti z Horného Hričova rozhodli, že zavezú tretieho do Žiliny. Za volant si sadol najstarší 25-ročný Matej. Dopadlo to tragicky. Najmladší 18-ročný Matej na následky zranení zomrel a o rok starší Samuel utrpel vážne zranenia.

Na mieste, kde sa nehoda stala, je povolená maximálna 50-kilometrová rýchlosť. Matej išiel takmer 90. Navyše pred tým ako šoféroval s kamarátmi pil. V krvi mal takmer jeden a pol promile alkoholu a zároveň bol pod vplyvom marihuany.

Matej sa po nehode nepriznával, že šoféroval práve on, dokonca sa policajtom snažil dvakrát utiecť. Preto ho vzali do väzby. Vo štvrtok sa začalo na okresnom súde hlavné pojednávanie, na ktorom sa stretli smútiace rodiny obžalovaného aj nebohého. Prišiel aj Samuel, ktorý sa po nehode dlho zotavoval. Hoci si nič nepamätá, tragédia mu vraj zmenila život. Jeden kamarát je mŕtvy, druhý vo väzení.

Obžalovaný Matej si vinu priznal a matke nebohého kamaráta sa ospravedlnil. Sudca okresného súdu Žilina ho uznal za vinného z prečinu usmrtenia a z prečinu ublíženia na zdraví a udelil mu päťročný trest vo väzení s minimálnym stupňom stráženia ako aj doživotný zákaz viesť motorové vozidlá. Tragédia obe rodiny poznačila už navždy.

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?