Správy z vášho kraja:
09. 12. 2017 14:09 | BRATISLAVA/TASR

V SNS budú zmeny: Strana má byť ambicióznejšia

Slovenská národná strana bude mať v prezidentských voľbách vlastného kandidáta.

Andrej Danko.
Andrej Danko. Foto: TASR

Slovenská národná strana bude mať v prezidentských voľbách vlastného kandidáta. Povedal to v sobotu šéf SNS Andrej Danko po rokovaní rozšíreného Predsedníctva SNS v Oponiciach. Danko však konkrétny zatiaľ nechcel byť.

"Viem však o ľuďoch s charizmou, ktorí by boli vhodnými kandidátmi," povedal predseda SNS na tlačovej konferencii. Potvrdil tiež, že SNS pôjde samostatne aj do komunálnych volieb.

Informáciu priniesol v piatkovej reportáži Michal Kovačič:

 

Zmeny budú v januári

Rozšírené predsedníctvo SNS hodnotilo aj výsledky volieb do VÚC. Rozhodlo, že v januári dôjde k zmenám na postoch niekoľkých okresných predsedov. Zmeny by sa podľa Danka mali týkať zhruba desiatich okresov. "Ide o miesta, kde som bol zbytočne súcitný pre históriu strany," uviedol Danko.

SNS má byť podľa jeho slov ambicióznejšia, pretože "o jej politiku je záujem". Byť vo vláde so Smerom-SD a Mostom-Híd je podľa neho veľkou školou. Danko by chcel z politiky "odohnať šialencov a polobláznov". Zvažuje z nej aj odchod, ak by sa mu to nepodarilo.

K prezidentským voľbám sa v piatok vyjadril aj premiér Robert Fico (Smer-SD). Potvrdil, že kandidovať nebude. Súčasný prezident SR Andrej Kiska zverejní rozhodnutie o tom, či bude opätovne kandidovať na túto funkciu, najneskôr do septembra 2018.

Veľký úspech

Za veľký úspech SNS považuje Danko diskusiu o zavedení dobrovoľného 13. a 14. platu. Poukázal na to, že sa podarilo presadiť aj viaceré tézy strany v oblasti pôdohospodárstva a obrany. 

"Ak sa nám podarí presadiť 13. a 14. plat bez odvodov a dane z príjmov, chcem, aby bol v našom volebnom programe 2020 už 13. a 14. plat povinne v spoločnostiach, ktoré budú dostávať daňové a štátne úľavy," dodal.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?