11. 12. 2017 19:34 | BRATISLAVA/TV Markíza

Syna jedného z Černákových najvernejších zabijakov posielajú pred sudcu

Podľa policajtov zbil a vydieral mladíka.

Potomok, dnes už mŕtveho vraha Alojza Házyho, je už niekoľko mesiacov za mrežami.
Potomok, dnes už mŕtveho vraha Alojza Házyho, je už niekoľko mesiacov za mrežami. Foto: TVNOVINY.sk

Syna jedného z Černákových najvernejších zabijakov posielajú pred sudcu. Potomok, dnes už mŕtveho vraha Alojza Házyho, je už niekoľko mesiacov za mrežami, lebo podľa policajtov zbil a vydieral mladíka.

Dôvodom mala byť fotografia, ktorú zavesil na sociálnu sieť. Obvinený je aj ďalší muž, ten sa ale dostal na slobodu.

Lukáš Házy je za mrežami od mája. Poslal ho tam sudca, aby nepokračoval v trestnej činnosti. Obvinili ho z vydierania mladíka, ktorý zverejnil snímku čudne zaparkovaného auta na sociálnej sieti v skupine Parkujem ako retardovaný debil. Na druhý deň ho vylákali pred obchodné centrum v Poprade a nakrútili video.

To ale nebolo všetko. Fyzicky aj slovne mali napádať mladíkovu priateľku a ďalšieho muža. Házy s kamarátom sa vraj prezradili sami. Video zavesili na internet a objavili ho popradskí kriminalisti. Mladík to sám neohlásil.

Lukáš Házy sa snažil dostať spoza mreží už koncom októbra. Sudcov neobmäkčil jeho písomný sľub ani peniaze, ktorými sa chcel zaručiť.

Žiadosť zmietli sudcovia zo stola. Navyše - vyšetrovanie prípadu už policajti ukončili. Prokurátor podal obžalobu.

„Okresný súd Poprad vedie konanie o obžalobe, podanej dňa 2. októbra t.r., vo vzťahu k tomuto obvinenému pre zločin vydierania. Súd vo veci nariadil hlavné pojednávanie," uviedla hovorkyňa Krajského súdu v Prešove Ivana Petrufová.

Prípad rozdelili na dve samostatné konania. Znamená to, že kým Házy sa čoskoro postaví pred sudcu, jeho kamaráta zatiaľ na súd neženú. Policajti vo vzťahu k nemu ešte stále možné vydieranie mladíka vyšetrujú. No obvinení je stále.

Navyše ho vyšetrujú na slobode. Spoza mreží sa Tomáš Kovalčík dostal ešte v septembri.

„S tým, že prijal písomný sľub obvineného a uložil mu obmedzenia spočívajúce v povinnosti oznámiť každú zmenu miesta pobytu, zároveň uložil dohľad probačným a mediačným úradníkom nad správaním obvineného a tiež mu uložil zákaz úmyselne sa približovať k poškodenému na vzdialenosť kratšiu ako 5 metrov," opísala Petrufová.

Toto ale nie je jediná vec, ktorú má mať Lukáš Házy na krku. Spolu s ďalšími dvoma mužmi mal prísť za istým podnikateľom spod Tatier, pričom žiadali dispozičné právo na jeho účet v banke. Neskôr z neho mali vybrať státisíce eur. Zatiaľ ho ale neobvinili.

Lukáš Házy pochádza z Liptovskej Tepličky. Jeho otec Alojz bol priateľom Mikuláša Černáka. Predtým, ako ho vo vojne mafiánov zlikvidovali, stihol podľa policajtov zavraždiť niekoľko ľudí. Jeho potomok sa vraj netají tým, že nebohý otec bol jeho veľkým vzorom.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?