12. 12. 2017 15:06 | BRATISLAVA/TASR

Kažimír otvorene: Smer-SD je zrelý na výmeny, musíme si to priznať

Maďarič sa vzdal funkcie podpredsedu Smeru-SD, pretože je presvedčený, že zmeny treba aj vo vedení strany.

Bývalý minister financii Peter Kažimír.
Bývalý minister financii Peter Kažimír. Foto: TASR

Odchod ministra kultúry Mareka Maďariča z postu podpredsedu Smeru-SD je začiatok jeho konca v politike. V relácii rádia Expres Braňo Závodský naživo to povedal Peter Kažimír, minister financií a jeden z podpredsedov Smeru-SD.

"Rozhodol sa sám, podľa mňa je to jeho osobné rozhodnutie, je to začiatok jeho konca v politike. Je to moja interpretácia, ako ja vnímam jeho krok. A na to má každý právo. A to sa každému z nás raz stane, to je úplne normálna vec," povedal Kažimír.

Potvrdil, že v strane sa budú diať ďalšie personálne zmeny, najmä na regionálnej úrovni. Kažimír je presvedčený, že v Smere-SD sú zrelí na výmeny. "No musíme to odvážne s otvorenými očami urobiť a musíme si to priznať. Hovorím úplne naprieč všetkými štruktúrami, ktoré strana, vláda má. To je úplne legitímne," dodal.

Maďarič sa vzdal funkcie podpredsedu Smeru-SD, pretože je presvedčený, že zmeny treba aj vo vedení strany. Nie je ešte rozhodnutý, či zostane členom vlády Roberta Fica (Smer-SD). Novým podpredsedom Smeru-SD sa stal primátor Košíc Richard Raši.

Je to viac o Smere-SD ako o mne, reaguje Maďarič

Minister kultúry a bývalý podpredseda Smeru-SD Marek Maďarič sa stotožňuje s názorom ministra financií Petra Kažimíra, že strana Smer-SD je zrelá na výmeny. Uviedol to vo svojom písomnom stanovisku.

"Čo sa týka môjho odchodu z postu podpredsedu, myslím si, že je to viac o Smere-SD ako o mne," odkázal Maďarič.
Kažimír je jeden z podpredsedov Smeru-SD. V rádiu Expres zdôraznil, že výmeny v strane treba urobiť "odvážne s otvorenými očami naprieč všetkými štruktúrami, ktoré strana, vláda má".

Minister financií na margo Maďaričovho odchodu z postu podpredsedu povedal, "že je to začiatok jeho konca v politike a odísť z tejto funkcie sa rozhodol sám".

Maďarič sa vzdal funkcie podpredsedu Smeru-SD, pretože je presvedčený, že zmeny treba aj vo vedení strany. Nie je ešte rozhodnutý, či zostane členom vlády Roberta Fica (Smer-SD). Novým podpredsedom Smeru-SD sa stal primátor Košíc a poslanec NR SR Richard Raši.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce