Správy z vášho kraja:
13. 12. 2017 16:21 | TERCHOVÁ/TV MARKÍZA

Sever Slovenska sa ešte stále spamätáva z víchrice, škody narobila aj na zjazdovkách

Vo Vrátnej doline majú núdzový režim už tretí deň.

Na odstraňovaní následkov víchrice sa pokračovalo aj dnes.
Na odstraňovaní následkov víchrice sa pokračovalo aj dnes. Foto: TV Markíza

Na severe Slovenska sa spamätávajú z pondelkovej víchrice. V Terchovej je ešte stále vyhlásený mimoriadny stav. Najhoršia situácia je v okrajových osadách. Podľa zástupcu starostu obce Mariána Zajaca pracovníci odstraňovali ešte zvalené stromy, popri cestách sa pohybovali aj skupinky elektrikárov opravujúcich popadané káble. V obci sú bez elektriny už len desiatky domácností.

Horšie to je na Orave, ráno bolo ešte odpojených vyše 2-tisíc domácností. „Išlo prevažne o hornú Oravu, v priebehu rána sa nám podarilo pripojiť ešte ďalších tisíc domácností," uviedol hovorca SSE Miroslav Gejdoš. Prioritou boli najmä školy a nemocnice.

Kalamita, ktorá lámala stromy ako zápalky, však narobila škody aj na zjazdovkách. Lyžiarske stredisko pod Chopkom ostalo vyľudnené. Vyčíňanie počasia odstavilo zjazdovky na dva dni. Lyžovať sa však už dá na hlavnej trase, ktorá spája sever Chopka s juhom.

Inde sú už ratraky a odpratávajúce čaty. Pomáhali aj dobrovoľníci. „Momentálne je stredisko v obmedzenom režime, ale predpokladáme, že by mohlo byť v plnej prevádzke už okolo Vianoc," povedala hovorkyňa lyžiarskeho strediska Zuzana Fabiánová. Život sa pomaly vracia do zabehnutých koľají, hoci vo Vrátnej doline majú núdzový režim už tretí deň.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?