14. 12. 2017 19:41 | BRATISLAVA/TV Markíza

Chlapček, ktorého s modrinami priviezli do bratislavskej nemocnice, skončil v náhradnej rodine

Krstný otec a matka chlapčeka nám povedali, že ho pravidelne navštevujú. Chcú ho získať späť.

Lionelko so svojou mamou.
Lionelko so svojou mamou. Foto: TV Markíza

Príbeh údajne týraného chlapčeka, ktorého museli v lete hospitalizovať v bratislavskej nemocnici, sa pomaly uzatvára. Dieťa skončilo v rukách náhradnej rodiny. Podľa sociálky doteraz nenašli žiadneho príbuzného, ktorý by sa o neho staral. Jeho otec skončil vo väzbe a čoskoro sa postaví pred sudcu.

Trojročný Lionelko mal mať po telíčku modriny a podliatiny mu vraj bolo vidieť aj na tvári. Z týrania obvinili jeho otca Júliusa. Ten sa síce priznal, že občas synovi dal príučku, no nikdy to podľa jeho slov nebolo až také vážne, aby mal na tele modriny.

Rodičia chlapčeka spolu už mesiace nežijú. Manželka ale neverí, že by Július synovi ublížil. No vo väzbe je dodnes - aby nepokračoval v trestnej činnosti alebo neutiekol. Posledné hodiny pred hospitalizáciou bol Lionelko s babkou. Vraj boli na návšteve u kamarátky kde chlapec podľa slov jeho matky spadol počas bitky. Lionelova mama nechápe, prečo s chlapcom išli k doktorovi až na druhý deň. Otec tvrdí, že obvinenie je účelové. Matka s bratom vraj „idú proti nemu". Policajti ale nikoho iného neobvinili. Navyše hlásia, že s prípadom finišujú.

Keď chlapčeka prepustili z nemocnice, putoval do detského domova. Sudca rozhodol o tom, že sa o neho budú starať profesionálni rodičia. Je u nich už takmer 5 mesiacov.

Krstný otec a matka chlapčeka nám povedali, že ho pravidelne navštevujú. Chcú ho získať späť. Žena si našla prácu a má aj kde bývať. Podľa ich slov čakajú na súd, kde predložia dôkazy, že o dieťa sa dokážu postarať. Otcovi Lionelka hrozí sedem až 15 rokov väzenia.

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?