18. 12. 2017 17:09 | PRAVICA/TV Markíza

Starostovi v krčme odmietli naliať, tak vytiahol revolver

Zo zbrane vystrelil až keď ho vyhodili. Všetko pripisuje alkoholu a skratovému konaniu.

Starosta obce Pravica Pavel Lenhard ml.
Starosta obce Pravica Pavel Lenhard ml. Foto: TV Markíza,

Nechcela mu naliať, tak vytiahol revolver. Barmanku v lučeneckom pohostinstve poriadne vystrašil starosta obce Pravica. Z pohostinstva sa jej ho podarilo vyhnať. Pred krčmou však vystrelil.

Starosta prišiel do pohostinstva opitý. Chcel pivo, a barmanka už mala záverečnú. Ako nám povedala, odmietla mu ho dať a vtedy si rozopol zips na bunde povytiahol pištoľ. „Ostala som zamrznutá," spomína na indicent.

Snažila sa mu dohovoriť, aby zbraň odložil. Radšej poslala opitého starostu von z krčmy. Ten po chvíli vytiahol zbraň a vypálil jednu ranu do vzduchu.

„To nebolo na mierený terč. Nikoho som neohrozil, ani som nemieril na nejaký živý terč. Ani som si neuvedomoval, že mám tú zbraň u seba," tvrdí 42-ročný Pavel Lenhárd.

Podľa barmanky sa starosta vrátil do krčmy, ale potom prišli policajti. Tí ho spacifikovali a zobrali mu zbraň.

Starosta má zbrojný preukaz dvadsaťjeden rokov. To, že mal vypité, nepoprel. „Mňa to mrzí, že sa takéto niečo stalo. Myslím si, že tam zohral úlohu trošku alkohol, aj ten skratový moment," konštatoval.

Polícia Lenhárda už obvinila z prečinu výtržníctva, preveruje aj priestupky na úseku zbraní a streliva. Stíhajú ho na slobode. Ak mu dokážu vinu, hrozia mu tri roky za mrežami a môže prísť aj o starostovskú stoličku.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?