23. 12. 2017 13:37 | BRATISLAVA/TASR

Meteorológovia vydali výstrahy pre poľadovicu, smog aj silný vietor. Platia v týchto okresoch

V článku nájdete aj predpoveď počasia na nedeľu.

Na snímke kamióny pred mestom Šahy 23. decembra 2017.
Na snímke kamióny pred mestom Šahy 23. decembra 2017. Foto: TASR

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) varuje pred silným vetrom, poľadovicou, povodňami a upozorňuje na zhoršenú kvalitu ovzdušia. Vydal preto výstrahy 1. a 2. stupňa. Silný vietor, ktorý dosiahne krátkodobo v nárazoch rýchlosť 65 až 75 km/h očakávajú od sobotňajšieho večera v okresoch Bratislava, Senec, Pezinok, Trnava a Poprad.

So silným vetrom by mali ľudia počítať aj na horách v okresoch Námestovo, Dolný Kubín, Žilina, Martin, Banská Bystrica, Ružomberok, Tvrdošín, Liptovský Mikuláš, Poprad a Brezno. Tu meteorológovia očakávajú výskyt vetra v polohách nad 1500 metrov, ktorý dosiahne krátkodobo v nárazoch 110 až 135 km/ h. O niečo silnejší vietor bude fúkať na hrebeňoch Tatier, kde by mal vietor krátkodobo v nárazoch dosiahnuť rýchlosť od 135 do 165 km/h. SHMÚ preto pre túto oblasť vydal výstrahu 2. stupňa.

Meteorológovia varujú aj pred tvorbou poľadovice na cestách, a to najmä na strednom a východnom Slovensku. Na východnom Slovensku, v okresoch Trebišov a Michalovce, platí výstraha 1. stupňa pred povodňou.

Zhoršená kvalita ovzdušia naďalej trvá v Jelšave a v okolí. Výstraha pred smogovou situáciou potrvá až do odvolania.

Štedrý deň v Európe bude mrazivý len v Škandinávii a v Rusku

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?