28. 12. 2017 19:05 | BRATISLAVA/TV Markíza

Mimobratislavskí Bratislavčania sú preč, mesto zažíva obrazy ako zo sci-fi filmu

Plynule prejazdný je aj bratislavský obchvat a ani na Prístavnom moste sa nezdržíte ani sekundu.

Poloprázdna Bratislava.
Poloprázdna Bratislava. Foto: TV Markíza

Bratislavu netrápia zápchy, MHD chodí načas a ľudia parkujú kde chcú. To nie je scenár sci-fi filmu ale sviatočná realita. Autá z hlavného mesta jednoducho zmizli a problémy s parkovaním sa paradoxne presunuli tam, kde inokedy nebývajú.

O pol piatej poobede: Pražská ulica. V tomto čase je tu zvyčajne viac ako kilometrová kolóna, v ktorej sa stojí desiatky minút. Vo štvrtok pred Novým rokom je tu prázdno.

Rovnako ani na vždy upchatej Šancovej ani na Trnavskom mýte, kde autá často stoja v križovatke a blokujú električky. Žiadne zápchy, tešia sa aj cestujúci v MHD.

Plynule prejazdný je aj bratislavský obchvat a ani na Prístavnom moste sa nezdržíte ani sekundu. Vyľudnené mesto by sa teoreticky malo odraziť aj na parkovaní. Skúsili sme to v Petržalke, kde vo všedný deň o pol šiestej nemáte šancu.

Ak by sme chceli, mohli by sme si dokonca aj vyberať. Miesto je tu, tu a vlastne celá ulica je netradične plná parkovacích miest. A teraz zásadná otázka. Kde sú všetky tie autá?

Väčšina z nich zrejme zamierila na východ. Aj na michalovských parkoviskách bolo počas Vianoc bratislavských značiek viac ako inokedy.

Viac v reportáži Martina Petra a Vladimíra Bučka:

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?