Správy z vášho kraja:
29. 12. 2017 06:53 , článok bol aktualizovaný 29. 12. 2017 09:56 | SLOVENSKO/zg, zjazdnost.sk

Nočné sneženie narobilo poriadne problémy

V dvoch okresoch vydali meteorológovia výstrahu 2. stupňa pred snežením.

Odstavené trolejbusy.
Odstavené trolejbusy. Foto: somreporter.sk

Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne mokrý, okrem D1 uzol Púchov - Považská Bystrica - Centrum, Poprad-Letisko - Matejovce a Hybe - Važec, D3 v úseku Poľana a R3 Trstená - Tvrdošín, Horná Štubňa a Sedliacka Dubová - Široká, kde je povrch vozoviek miestami pokrytý vrstvou čerstvého až kašovitého snehu do 3 cm.

Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne mokrý, na severnej polovici západného, stredného a z časti aj východného Slovenska je povrch vozoviek miestami pokrytý vrstvou čerstvého až utlačeného snehu do 5 cm. Na cestách III. triedy v obvode Nové Mesto nad Váhom, Krajné a Myjava je na vozovkách ciest miestami čerstvý až kašovitý sneh hr. 5-10 cm.

Horské priechody (HP) sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne pokrytý vrstvou čerstvého, kašovitého až utlačeného snehu hrúbky 1-3 cm, okrem HP Soroška, Branisko, Ďurďošík, Dargov, Kremnické Bane, Dobšiná, Pusté Pole, Zbojská, Látky-Prašivá, Chorepa, Súľová, Grajnár a Klenov, ktoré majú povrch vozoviek mokré.

Zábery z Pražskej ulice v Bratislave niekoľko minút pred polnocou nám poslal čitateľ Ján

 

Upozornenie pre vodičov

- hmla, silný dážď alebo sneženie obmedzujú dohľadnosť do 100 m v lokalitách Poprad-letisko, Batizovce, Dolný Kubín, Sverepec, Čaňa, Važec, Svrčinovec, Čierne-Polesie, Nitra-Zobor, Moldava nad Bodvou, Dedova jama, Vrútky, Zeleneč, Beluša, Zavar, Šurany, Skalité, Čataj, Piešťany-Koslavce, Vlčkovce a Zálužie. 

- zníženie maximálnej dovolenej rýchlosti v tuneloch Poľana, Svrčinovec a Považský Chlmec z dôvodu tvorby snehovej vrstvy na vozovke a nebezpečenstva šmyku. 

- horský priechod Šturec - čiastočná uzávera pre nákladnú dopravu zo smeru od Banskej Bystrice. 

- horský priechod Fačkov (cesta I/64 Fačkovské sedlo) je neprejazdný pre dva uviaznuté kamióny. 

- horský priechod Donovaly je uzatvorený pre vozidlá nad 10 m dĺžky z dôvodu hustého sneženia. 

- horský priechod Šútovce je uzatvorený pre vozidlá nad 10 m dĺžky. 

- cesta II/517 Malá Veľká Čierna - obmedzený prejazd pre uviaznuté kamióny. 

- cesty II/549 Úhorná - Krásnohorské Podhradie a III/3227 Hrabušická Píla - Stratená sú uzatvorené pre všetku dopravu. Cesty sú v zimnom období neudržiavané.

Informácie sme čerpali zo stránky zjazdnost.sk

Výstrahy od meteorológov

Na asi polovici Slovenska sneží a môžu sa tvoriť snehové jazyky a záveje. Varuje pred nimi SHMÚ, ktorý vydal výstrahy prvého a druhého stupňa. Upozorňuje aj na silný vietor v niektorých južných okresoch. Výstrahy sa týkajú západnej polovice Slovenska.

Druhý stupeň platí pre okresy Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Tu meteorológovia očakávajú, že miestami spadne 20 až 25 centimetrov nového snehu. V ostatných okresoch platí výstraha prvého stupňa. V západných okresoch môže napadnúť asi 10 centimetrov nového snehu, na horách 10 až 20 centimetrov.

Výstrahy od SHMÚ na piatok 29. decembra.
Výstrahy od SHMÚ na piatok 29. decembra. Foto: SHMÚ
 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?