Správy z vášho kraja:
02. 01. 2018 11:21 , článok bol aktualizovaný 02. 01. 2018 16:32 | BYSTRÉ/TV Markíza

Mladý vodič si na Nový rok v aute zabil 17-ročnú priateľku, rodičov musel utešovať farár

Nehodu začali policajti vyšetrovať ako prečin usmrtenia.

Mladík Štefan nezvládol riadenie a nabúral do stromu.
Mladík Štefan nezvládol riadenie a nabúral do stromu. Foto: TV Markíza

Na východe Slovenska medzi obcami Bystré a Hermanovce nad Topľou došlo na Nový rok k tragickej autonehode. Devätnásťročný Štefan nezvládol riadenie, zišiel z cesty a v plnej rýchlosti čelne vrazil do stromu. Vo vozidle však nebol sám, na sedadle spolujazdca sa nachádzala o jeho dva roky mladšia priateľka.

Dievčinu sa ako prví pokúšali oživiť okoloidúci vodiči. Keď prišli hasiči a záchranári, museli ju najskôr zo zdemolovaného auta vyprostiť. Po asi polhodinovej resuscitácii lekár už len konštatoval smrť. Štefana záchranka previezla do vranovskej nemocnice.

Má zlomeninu krčného stavca a ľahší otras mozgu. "Jeho stav je stabilizovaný a na zajtra je plánovaný jeho prevoz do Prešova na vyššie pracovisko, kde by ho mali operovať," uviedol hovorca siete nemocníc Svet zdravia Tomáš Kráľ. Vodič sa kvôli zraneniam nebol schopný podrobiť dychovej skúške, preto nariadili odber krvi.

Na miesto tragédie prišli aj šokovaní rodičia dievčaťa, utešovať ich musel miestny farár. "Je to pre nich veľmi ťažké," vysvetlil. Zaseknutý tachometer v aute naznačoval, že príčinou nehody mohla byť vysoká rýchlosť. Policajti vzali auto na expertízu a nehodu začali vyšetrovať ako prečin usmrtenia.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?