03. 01. 2018 13:19 | BRATISLAVA/TASR

Trvalý sneh a ochladenie sú v nedohľadne: Čaká nás výrazne teplý víkend

Nový rok sa u nás začal pomerne teplým počasím a v tomto trende pokračuje.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: plprod/shutterstock.com

Výraznejšie a trvalejšie ochladenie  či snehová pokrývka aj v nížinách sú zatiaľ v nedohľadne. Nový rok sa u nás začal pomerne teplým počasím a v tomto trende pokračuje.

Vo štvrtok (4.1.) a najmä v piatok (5.1.) sa u nás bude výrazne otepľovať a napríklad cez víkend (6.1. a 7.1) bude nad Bratislavou v uvedenej hladine (cez víkend približne 1450 m n.m.) až okolo plus osem stupňov, Nad Bardejovom bude v rovnakom čase v tejto hladine okolo plus päť stupňov.

"Pritom po stredajších zrážkach sa na našom území až do konca týždňa nepredpokladajú výdatnejšie zrážky a postupne bude prevládať inverzný charakter počasia.," píšu meteorológovia  na sociálnej sieti.

Uvádzajú aj to, že minimálne do konca tohto alebo do začiatku budúceho týždňa nemôžeme rátať s výraznejším a trvalejším ochladením a nemožno rátať ani s tým, že v nížinách by napadol sneh tak aby sa aj udržal.

Od piatka už môže byť v nižších polohách pri slnečnom počasí aj 11 stupňov. Na noc predpovedajú najvyššiu teplotu šesť stupňov.

"Výraznejšie a zároveň aj trvalejšie ochladenie je tak pre našu krajinu zatiaľ v nedohľadne, ale netreba zabúdať na to, že v zime je predpoveď na obdobie viac ako jeden týždeň veľmi často vabank a veľmi často je preto aj veľmi nepresná. Od 9.1. (vrátane) je naozaj ťažko povedať či bude u nás na daný dátum teplý alebo chladný charakter počasia," dodal Slovenský hydrometeorologický ústav.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?