Správy z vášho kraja:
10. 01. 2018 14:30 , článok bol aktualizovaný 10. 01. 2018 18:47 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Zistili sme nové informácie o štvorici, ktorá vykradla luxusné klenotníctvo v Bratislave

Neznámy páchateľ nadránom začiatkom mesiaca narazil s autom do predajne na Panskej ulici.

Jeden zo zlodejov v bratislavskom klenotníctve v centre Bratislavy.
Jeden zo zlodejov v bratislavskom klenotníctve v centre Bratislavy. Foto: KR PZ Bratislava

Polícia zverejnila prvé zábery z mega krádeže v bratislavskom klenotníctve. Hodinky za takmer milión eur si odniesol zrejme dobre organizovaný medzinárodný gang. Podľa zistení televízie Markíza sa štvorica mužov na akciu v luxusnej prevádzke pripravovala už vyše mesiaca.

Štyria maskovaní aktéri krádeže desaťročia. Prišli na aute až do pešej zóny v Bratislave a z kufra vystrčili baranidlo, ktorým rozbili dvere aj s mrežami. Nebolo to však podľa ich predstáv, dvere vyrazili slabo a do klenotníctva museli všetci podliezať. Pri spustenom alarme si odratávali sekundy a presne vedeli, kedy majú zmiznúť, aby im polícia či esbéeska neskrížila cestu.

Do tašiek sa im podarilo pozbierať hodinky v celkovej hodnote 888-tisíc eur. Polícia sa na základe analýzy kamerových záznamov domnieva, že v gangu mohli byť Slováci aj cudzinci.

„Pochádzali pravdepodobne z Balkánu alebo rusky hovoriacich krajín," povedal policajný hovorca Michal Szeiff.

Akcia bola aj podľa skúsených kriminalistov starostlivo pripravená. Dvaja maskovaní muži si prišli ešte pred polnocou pozrieť klenotníctvo na bicykloch, kým ďalší dvaja pripravovali baranidlo do auta, ktoré si vyhliadli na opačnom konci Bratislavy.

„Páchatelia na krádež použili motorové vozidlo značky BMW, ktoré bolo odcudzené deň pred krádežou v autobazáre," uviedol policajný hovorca.

Majiteľ autobazáru tušil, že ho niekto už vyše mesiaca sleduje pri zatváraní brány. Podozriví muži mu nakoniec auto aj ukradli. Ani tu im ale plán nevyšiel na sto percent.

BMW, ktoré zlodeji v nedeľu ukradli, malo starú batériu, aj s tým si však zlodeji poradili a ukradli ju z iného auta.

Na BMW-čku zlodeji okamžite vymenili evidenčné čísla a išli si po klenoty za státisíce eur.

Polícia teraz hľadá ukradnuté auto aj svedkov, ktorí si podozrivých mužov mohli niekde všimnúť. Podľa bývalého kriminalistu však mala polícia reagovať okamžite a video so zlodejmi verejnosti ukázať už v pondelok po krádeži.

"Aby čo najviac ľudí čím skôr vedelo, že toto sú tí, ktorí vykradli to klenotníctvo," povedal bývalý kriminalista Matej Snopko.

Tým viac, že na záberoch vidno tvár jedného z páchateľov. Ďalšou chybou podľa Snopka je aj to, že stále verejnosti neukázali tie záhadné luxusné hodinky za státisíce eur, ktoré z klenotníctva zmizli.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?