11. 01. 2018 17:26 | KOŠICE/TV Markíza

Uniesla 4-ročného chlapca, no do väzenia nepôjde. Podľa odborníkov je nebezpečná

Ešte v prvom obchoďáku mu kúpila hranolčely. Neskôr aj zmrzlinu či hračku. Polícia ich našla aj vďaka vodičovi autobusu, ktorému sa zdala podozrivá.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Foto: TV Markíza

Ženu, ktorá vlani v lete z obchodného centra v Košiciach vzala malého chlapca, prepustili z väzby.

Pár sekúnd, kým otec platil v obchode, stačilo na to, aby sa cudzia žena zmocnila jeho syna. „Obvinená žena sa najprv k dieťaťu prihovorila a spoločne vyšli z obchodného centra von," uviedla krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Žena spolu s chlapcom nastúpila do autobusu a odviezli sa do iného obchodného centra. Niekoľko hodín takto spolu chodili po celom meste.

Ešte v prvom obchoďáku mu kúpila hranolčely. Neskôr aj zmrzlinu či hračku. Polícia ich našla aj vďaka vodičovi autobusu, ktorému sa zdala podozrivá.

Po takmer pol roku teraz trestné stíhanie voči žene zastavili a prepustili ju z väzby.

„Nebola schopná rozpoznať nebezpečnosť svojho konania, ani svoje konanie ovládať. Trpí závažnou duševnou poruchou, v čase činu teda bola nepríčetná," uviedol hovorca Krajskej prokuratúry v Košiciach Milan Filičko.

Uznávaná psychiatrička hovorí, že ľudia v podobných prípadoch pre duševnú chorobu strácajú kontakt s realitou.

„To môže spôsobiť, že takáto žena si myslí, že dieťa je jej. Môže počuť hlasy, ktoré hovoria choď, alebo zober, je to tvoje dieťa patrí k tebe. Je tvoje a ty to ešte nevieš," vysvetlila psychiatrička Danica Caisová. Podľa odborníkov je pobyt ženy na slobode nebezpečný.

Viac v reportáži Jozefa Demetera:

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?