Správy z vášho kraja:
12. 01. 2018 17:29 | PREŠOV/TV Markíza

Sudcu Prešovského Krajského súdu obvinili pre jazdu pod vplyvom alkoholu

Na jeho zvláštnu jazdu policajtov na linke 158 upozornili viacerí vodiči.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TV Markíza

Sudcu Prešovského Krajského súdu obvinili za jazdu pod vplyvom alkoholu. Dychovú skúšku síce odmietol no aj tak mu hrozí až ročné väzenie. Na čudné správanie sudcu za volantom policajtov upozornili vodiči ešte pred mesiacom.

Sudca prešovského Krajského súdu sa popoludní tak ako každý deň autom vracal domov do Svidníka. Bez problémom prešiel vyše 40 kilometrov, no nedokázal sa vraj udržať v svojom jazdnom pruhu. Na jeho zvláštnu jazdu policajtov na linke 158 upozornili viacerí vodiči.

Domov to mal už len pár kilometrov keď ho zastavila policajná hliadka. Bez problémom im ukázal doklady no podrobiť sa dychovej skúške odmietol.

Policajti v takýchto prípadoch, ale na vodiča hľadia, akoby bol pod vplyvom alkoholu a nafúkal nad jedno promile. Keď ale zistili o koho ide, do cely policajného zaistenia ho, ako bežného vodiča, vziať nemohli. Keďže ide o sudcu, spis bol predložený na Generálnu prokuratúru.

Prokurátor následne vydal uznesenie o vznesení obvinenia voči sudcovi za prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Kým stihli na generálnej prokuratúre o jeho prípade rozhodnúť sudca dal v práci výpoveď. K obvineniu sa v piatok vyjadrovať nechcel.

Teraz už bývalý sudca v odvolacích konaniach rozhodoval najmä o obchodných sporoch . Jeho spisy si teraz bude musieť prevziať iný senát.

Voči obvineniu podal sťažnosť, o ktorej musia opäť rozhodnúť na Generálnej prokuratúre. Až potom naňho môžu podať obžalobu. O treste bude rozhodovať Okresný súd vo Svidníku.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?