Správy z vášho kraja:
20. 01. 2018 19:25 | KOŠICE/TV Markíza

Žena chcela prebehnúť cez štvorprúdovku a stálo ju to život. Chatári si nedajú povedať

Žena preliezala zvodidlá a skočila vodičovi rovno do cesty, ten nemal šancu ubrzdiť.

Telo nebohej.
Telo nebohej. Foto: TV Markíza

V noci preliezala zvodidlá na diaľničnom privádzači, stálo ju to život. Podobné nešťastia však hrozia na úseku rýchlostnej cesty pri Zelenom dvore neďaleko Košíc takmer pravidelne. Dôvod vás možno prekvapí.

Bolo krátko pred 20-tou hodinou. Žena sa vybrala krížom cez štvorprúdovú cestu, na ktorej je povolená rýchlosť 130 kilometrov za hodinu. Žena preliezala zvodidlá a skočila vodičovi rovno do cesty, ten nemal šancu ubrzdiť.

„Bol to zlomok sekundy, tmavo oblečený chodec. Skočila do cesty, zrazil som ju," opísal vodič. Zostal v šoku, no aj tak sa 44-ročnej žene pokúsil pomôcť.

„Pribehol som k nej, no zjavne bolo vidno, že je mŕtva," uviedol.

Auto ostalo zdemolované, no 25-ročnému Košičanovi sa nič nestalo. Polícia prišla rýchlo. Dopravu presmerovali do jedného jazdného pruhu, nehodu zdokumentovali.

Podobné nešťastie sa tu nestalo prvýkrát. Obyvatelia chatiek pri ceste totiž takýmto spôsobom korzujú po štvorprúdovke pravidelne. Košičania vedia, že je to nebezpečný úsek.

„Vedel som, vedel som. Ale ako hovorím, skočila mi do cesty, hneď som bol v nej," vysvetlil vodič.

„V tejto súvislosti policajný vyšetrovateľ začal trestné stíhanie za prečin usmrtenia. Alkohol u chodkyne bude zisťovaní pri pitve," uviedla hovorkyňa KRPZ Košice Jana Mésárová.

Národná diaľničná spoločnosť na tomto úseku pred pár rokmi postavila medzi zvodidlami plot. Po kritike nakoniec oplotenie rozobrali a postavili na okraj cesty. Zdá sa však, že obyvatelia okolitých chatiek si svoju skratku nájdu vždy.

Akoby si ani neuvedomovali, že tým ohrozujú nielen svoje vlastné životy.

Viac v reportáži Dušana Tokarčíka:

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?