Správy z vášho kraja:
21. 01. 2018 09:58 | DONOVALY/tvnoviny.sk, TASR

Husté sneženie komplikuje dopravu, Donovaly a Šturec boli pre kamióny uzatvorené

Horské priechody sú uzatvorené pre nákladnú dopravu.

Sneženie na horskom priechode Donovaly
Sneženie na horskom priechode Donovaly Foto: TASR

Horské priechody Donovaly a Šturec v nedeľu ráno uzatvorili pre nákladnú dopravu nad 10 metrov dĺžky z dôvodu hustého sneženia. Približne okolo obeda ich opäť sprístupnili.

Informoval o tom portál zjazdnost.sk.

Slovenská správa ciest varuje vodičov, aby si dávali na cestách I., II. a III. triedy pozor, vplyvom nízkych teplôt môžu byť vlhké až mokré vozovky ciest miestami zľadovatené.

V lokalitách Turňa nad Bodvou, Dobrá Niva, Detva, Stožok, Stráže, Kremnička, Vígľaš, Zvolen Hronská Breznica, Piešťany, Zvolenská Slatina, Banská Bystrica, Banská Belá a Hričovské Podhradie je pre silné sneženie dohľadnosť do 100 m.

Cestári tiež informujú, že všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je vlhký až mokrý. Výnimkou je R1 v úseku Žiar nad Hronom - Banská Bystrica, R2 Budča - Zvolen - Kriváň, R3 Trstená - Tvrdošín a R4 vo Svidníku, kde je na vozovke vrstva kašovitého snehu do dvoch centimetrov.

Snežiť môže na väčšine územia Slovenska, niekde môže napadnúť 10 až 15 centimetrov snehu. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v tejto súvislosti výstrahy prvého stupňa. Platia takmer pre celé Slovensko, okrem severnej a severovýchodnej časti krajiny.

Najviac snehu by malo napadnúť v okolí Levíc, Banskej Bystrice, Zvolena, Veľkého Krtíša, Rimavskej Soboty či Rožňavy. Meteorológovia varujú nielen pred snehom, ale aj pred tvorbou snehových jazykov a závejov.

Vodiči by preto mali byť na cestách opatrnejší. Výstraha pred snehovými jazykmi a závejmi má platiť aj v pondelok (22.1.), a to pre západné a východné Slovensko.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?