Správy z vášho kraja:
22. 01. 2018 10:43 , článok bol aktualizovaný 22. 01. 2018 17:30 | PREŠOV/TV Markíza

Zápchy ako v New Yorku. Takéto značky sa objavili na viacerých vjazdoch do Prešova

Polícia hľadá recesistu, ktorý ich dal vyrobiť a umiestnil na viacerých miestach.

Vodiči neverili vlastným očiam.
Vodiči neverili vlastným očiam. Foto: TVNOVINY.sk

Zápchy ako v New Yorku. Takýto nápis ráno vítal vodičov pred Prešovom. Neznámi recesista v noci netradičné tabule zavesil na dopravné značky na všetkých vjazdoch do mesta.

Vodiči vchádzajúci do Prešova neverili vlastným očiam. Netradičná doplnková tabuľa ich varovala, aby sa v meste pripravili na dopravné zápchy ako v New Yorku

Značky sa objavili na viacerých vjazdoch do Prešova.
Značky sa objavili na viacerých vjazdoch do Prešova. Foto: TV Markíza
 

Nové značky sa pri ceste objavili ešte v noci, mnohí vodiči si ich fotili ako atrakciu. Motoristi sa síce pousmiali, no tí, čo denne mestom prechádzajú vedia, že autor nápisu nie je ďaleko od pravdy.

"Cesta do Prešova z každého smeru je zabitá do tej pol deviatej," povedal jeden z vodičov.

Nápis na laminátových tabuliach dal niekto vyrobiť v tlačiarni aj s erbom Prešova. Na radnici sme sa preto pýtali, či si ich náhodou neobjednalo a neosadilo samotné mesto. "Nie, v žiadnom prípade nie mesto," uviedol viceprimátor Prešova Štefan Kužma.

O značkách nič nevedia ani aktivisti, ktorí na kolabujúcu dopravu v minulosti upozorňovali blokovaním premávky. "Určite to nie je práca Občianskeho združenia Lepší Prešov, pretože my protesty nerobíme anonymne, ale práve naopak za účasti širokej verejnosti," vysvetlil Jozef Baran z občianskeho združenia Lepší Prešov.

Prekvapení zostali aj mestskí policajti, ktorým to oznámili vodiči. Značky museli odstrániť cestári. Aj keď je to zrejme dielo neznámeho recesistu, nápad aj takto upozorniť na dlhodobo neriešenú dopravnú situáciu mnohých zaujal. "Uznávam, že Prešovčania chcú zlepšiť dopravu," dodal viceprimátor Kužma.

O vysnívanom obchvate, ktorý by dopravu v tomto krajskom meste odľahčil už zložila pesničku aj hudobná skupina Heleniné oči.

Do spevu ale určite nebude autorovi značiek, ak ho policajti vypátrajú. V priestupkovom konaní mu hrozí pokuta 330 eur.

Viac v reportáži Martina Jedináka.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?