22. 01. 2018 19:14 | PRIEVIDZA/TV Markíza

Brutálnu bitku za bieleho dňa v centre Prievidze zaznamenala bezpečnostná kamera

Bitku prerušila hliadka mestskej polície.

Bitka pred priemyselnou kamerou v Prievidzi.
Bitka pred priemyselnou kamerou v Prievidzi. Foto: Priemyselná kamera

Nadávky , päste a kopance. Surová bitka priamo v centre mesta a navyše počas dňa. Aktérmi boli bezdomovci. Aj tento prípad dokazuje, že samosprávy v boji s asociálmi ťahajú za kratší koniec.

Námestie v Prievidzi pravé poludnie. Pracovník kamerového systému sa zameral na trojicu mužov. Ani netušil, čoho bude svedkom. „Vyústilo to do brutálneho napadnutia, kedy jeden z nich napadol druhého.," konštatoval Vít Zajac z prievidzskej mestskej polície.

Útočník bol mimoriadne agresívny. Muža, ktorý sa vôbec nebránil, kopal do hlavy. „Toto bola naozaj brutálna bitka človeka, ktorý je na zemi. Miestami bola prerušená, vyzeralo to, ako keby sa v tom útočníkovi pohlo svedomie a chcel sa presvedčiť, či dotyčný je v poriadku, ale opak je pravdou. Nasledovala ďalšia séria brutálnych kopancov do hlavy," vysvetlil Zajac.

Bitku prerušila hliadka mestskej polície. Na miesto prišli aj ich kolegovia a záchranka. Trenčiansky krajský policajný hovorca Pavol Kudlička povedal, že policajti vzniesli obvinenie z prečinu výtržníctva voči 35-ročnému mužovi z okresu Prievidza.

„Pacient bezdomovec bol privezený na centrálny príjem s tržnými ranami na hlave, vyrazenými dvoma zubami a zlomeninou nosa," konštatoval námestník bojnickej nemocnice Jozef Kubík.

 

V Prievidzi žije asi stovka bezprístrešných ľudí. Spôsobujú problémy. Močia na lavičkách, nedávno jeden naháňal mladíkov s nožmi a teraz táto bitka v centre.

„Väčšina z týchto ľudí je počas dňa pod vplyvom alkoholu a ich správanie môže byť nevyspytateľné," zdôraznil Zajac.

„Tie kompetencie voči ľuďom bez domova sú pomerne slabé, máme tam nejaké možnosti odňať im alkohol," povedal hovorca mesta Prievidza Alojz Vlčko.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?