Správy z vášho kraja:
09. 02. 2018 17:15 | ZVOLEN/TV Markíza

Dekanovi úplatok nedokázali. Podľa súdu je nevinný

Prokurátor sa na mieste voči oslobodzujúcemu verdiktu odvolal.

dekanweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg
dekanweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Skutok sa nestal! Bývalý dekan drevárskej fakulty zo Zvolena je nevinný! Prokurátor ho pôvodne vinil, že mal za úplatky vybaviť študentovi skúšku, usvedčiť ho mali výpovede kolegov.

Do budovy súdu prišiel Mikuláš Siklienka spolu s matkou študenta. Tá čelila obžalobe za to, že mu dala úplatok.

Na pojednávaní mali odznieť aj nahrávky odpočúvaných telefonátov, ktoré mali slúžiť ako dôkaz. No v spise chýbal doklad o tom, ako vyšetrovatelia odposluchy získali, súd ich preto odmietol.

Po krátkej chvíli odznel oslobodzujúci verdikt. Prijímanie ani poskytovanie úplatkov či neprimeraných výhod preukázané nebolo.

Sudcovo rozhodnutie nechcela komentovať ani obžalovaná žena. "Na Slovensku naozaj treba riešiť korupciu, ale vážne prípady, preukázané, a tu sa, podľa mňa, skutok nestal. Z logiky veci vyplýva, že jeden dekan by sám seba neohrozil porušením trestného zákona kvôli desaťeurovému mobilnému telefónu," uviedol obhajca dekana.

Práve tlačidlový mobil mal dostať bývalý dekan drevárskej fakulty zo Zvolena za to, že ovplyvní vyučujúceho tak, aby študent Patrik urobil kľúčovú skúšku. Okrem toho mala matka študenta za odmenu poskytnúť dekanovi aj chatu, aby v nej mohol relaxovať.

Rozsudok ale zatiaľ právoplatný nie je, prokurátor sa totiž na mieste voči oslobodzujúcemu verdiktu odvolal.
 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?