Správy z vášho kraja:
13. 02. 2018 17:33 | BRATISLAVA/Reflex

Toto je jediné dieťa na Slovensku, ktoré nemá meno, pas či krstný list

„Bez mena" sa jednoducho žije ťažko. Dievčatko nemôže chodiť ani do jaslí.

Dieťa bez mena.
Dieťa bez mena. Foto: Reflex

Má päť mesiacov, je zdravá, milovaná a napriek tomu chodia jej rodičia so zvesenou hlavou. Svoje dieťa nemôžu dať pokrstiť, ani s ním vycestovať za starými rodičmi, ktorí žijú v zahraničí.

Pýtate sa prečo? Zvláštnou súhrou okolností dievčatko ani po piatich mesiacoch nemá meno. A tak nemá ani pas, ani krstný list, ani nemôže ísť do jaslí. „Bez mena" sa jednoducho žije ťažko.

Miriam Bezáková so svojím teraz už exmanželom nežije od roku 2012. Obaja si postupne našli nových partnerov. Ostala im spoločná dcéra. Ibaže rozvod sa ťahal tak dlho, že Miriam dieťa, ktoré má s novým partnerom, porodila ešte v manželstve. A tu nastal problém.

Exmanžel žije vo Veľkej Británii a tvrdí, že chce hlavne zaprieť otcovstvo, lebo inak vraj bude musieť platiť na dieťa, ktoré nie je jeho. Požiadal o zapretie otcovstva, no súd sa ešte ani nezačal.

Miroslava Bezáková s dcérkou, ktorá nemá päť mesiacov meno.
Miroslava Bezáková s dcérkou, ktorá nemá päť mesiacov meno. Foto: Reflex
 

Matka chce, čo najrýchlejšie určiť meno pre dcéru, ale bez jeho podpisu je to komplikované. Bývalí manželia si nič neodpustia a trpí tým dieťa.

Bez podpisu bývalého, ktorý síce nie je biologickým otcom dieťaťa, ale oficiálne ním je - dievčatku meno v matrike nezapíšu. Tam, kde majú deti napísané Katka, Zuzka či Emka, svieti malej meno - neurčené.

Počas prípravy reportáže pre magazín Reflex sa veci trošku pohli. Aký smerom? Pozrite si reportáž Ivany Krejčovej.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?