Správy z vášho kraja:
13. 02. 2018 17:31 | PRIEVIDZA/TV Markíza

Zisťovali sme, čo robia učitelia cez chrípkové prázdniny

Prácu im zadeľuje riaditeľ.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TV Markíza

Chrípka naberá na sile. Ambulancie sú preplnené chorými deťmi a hygienici zatvárajú školské i predškolské zariadenia. Chrípkové prázdniny sa týkajú detí, ale čo učitelia? Majú tiež nárok na oddych?

Chrípka zatvorila už neuveriteľných 308 škôl. Prázdne sú materské, stredné, ale i základné školy. Deti a žiaci majú minimálne týždeň voľna. Chorých je stále viac.

Podľa úradu verejného zdravotníctva výskyt akútnych respiračných ochorení a rovnako aj ochorení na chrípku je vysoko nad epidemickým prahom v každom kraji.

Do redakcie nám napísala učiteľka zo Záhoria. Chce vedieť, či v prípade, že sú chrípkové prázdniny, musia učitelia chodiť do práce. Pozreli sme sa na to, čo hovorí zákon.

V škole v Šintave pri Seredi sa chrípkové prázdniny už skončili. Učitelia ale celý minulý týždeň chodili do práce, ako keby bolo vyučovanie.

„Robili všetky práce, ktoré súvisia s ich pracovnou činnosťou, či sa pripravovali, či si robili kabinetné zbierky alebo pomôcky," spomenul riaditeľ školy Martin Bodis.

Využil teda prvú možnosť, ktorú ukladá zákon. Na výber mal i ďalšie tri. Učitelia sa mohli pripravovať na prácu doma. Ďalšou možnosťou je nechať učiteľov doma a krátiť im mzdu na 60 percent.

Čerpať si môžu aj dovolenku či náhradné voľno. To, akú možnosť si nakoniec zvolí škola, je hlavne na riaditeľovi, ako aj na dohode medzi ním a učiteľmi.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?