Správy z vášho kraja:
14. 02. 2018 17:17 | KOŠICE/TV Markíza

Košická sanitka po čelnej zrážke skončila len meter od električkovej trate

Nedala jej prednosť dodávka idúca z vedľajšej cesty.

Sanitka po nehode v Košiciach.
Sanitka po nehode v Košiciach. Foto: TV Markíza

Boli na ceste za pacientom, sami však skončili v nemocnici. Posádka košickej sanitky sa v stredu (14. 2.) čelne zrazila s dodávkou. Záchranári vravia, že vodiči veľakrát výstražné znamenia jednoducho nerešpektujú.

Záchranke so zapnutou sirénou a majákmi skrížila cestu dodávka idúca z vedľajšej cesty. Podľa veliteľa zásahu Miroslava Pazderáka pri príjazde jednotky už boli traja zranení v ošetrení RZP-čky.

Hovorca košickej záchranky Igor Krupa konštatoval, že pri náraze utrpela zranenia lekárka zo sanitky a študentka, ktorá bola u nich na praxi.

S ľahšími zraneniami skončil aj vodič dodávky, všetkých previezli do nemocnice. Mužovi, za ktorým záchranka smerovala, okamžite pomohla posádka náhradnej sanitky.

„Ak sa na tomto úseku stane dopravná nehoda, tak je tu zápcha na dlhé hodiny," konštatoval Jaroslav Kučerov z asistenčnej služby.

Nehoda bola šťastím v nešťastí. Sanitka po náraze skončila len meter a pol od električkovej trate.

Záchranári hovoria, že ich posádky sú v neustálom nebezpečenstve. „Za deň sa dva až trikrát len tak-tak vyhli nejakej kolízii. Niekedy by sme to charakterizovali aj ako druh istej arogancie," hovorí Krupa. Tvrdí, že iba asi 70 percent vodičov nevie správne reagovať na sanitku s výstražnými znameniami.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?