Správy z vášho kraja:
19. 02. 2018 19:01 | BRATISLAVA, NOVÉ ZÁMKY/ TV Markíza

Barbora v šoku! Vďaka jej fotkám vyhrala mobil iná žena

Súkromné zábery Barbore z Facebooku stiahla spolužiačka a vďaka nim vyhrala mobil v priamom prenose Telerána.

Barbora si podvod všimla a upozornila naňho.
Barbora si podvod všimla a upozornila naňho. Foto: TV Markíza

Výhra v súťaží vždy poteší. Keď ale Barbora na Valentína uvidela, že vďaka jej fotkám vyhrala iná žena, poriadne ju to nahnevalo. Súkromné zábery jej z Facebooku stiahla spolužiačka a vďaka nim vyhrala mobil v priamom prenose.

Valentínsky budíček pre tehotnú Barboru nebol ani zďaleka taký, aký si ho predstavovala. „Sestra ma zobudila s tým, že som v telke aj s mojím snúbencom a takisto, že tam mám fotku ultrazvuku. Tak som sa zľakla, že čo sa stalo," vysvetľuje Barbora.

„Vyhráva Stanislava z Kolty, ktorá sa zapojila do našej facebookovej súťaže a napísala vyznanie pre svoju lásku," vyhlásila v Teleráne víťaza Adriana Poláková.

Na fotkách síce je ona a aj vyznanie písala ona, avšak, nevolá sa Stanka a do súťaže sa nezapojila. Fotky si len zverejnila na Facebooku a Instagrame.

„Jedna fotka bola zverejnená na Silvestra a druhé boli zverejnené asi pred dvomi týždňami," hovorí Barbora.

„Fotila som to ja a bolo to fotené u nás doma. Sme sa s Barčou dohodli, že si spravíme nejaké tehotenské fotky. Dosť ma prekvapilo, keď som potom fotku zbadala v telke," tvrdí autorka fotografií Bernadett.

Barbora tak kontaktovala Teleráno a všetko im oznámila.

„Vyzerá to tak, že diváčka poslala do súťaže fotografie, ktoré jej nepatrili a vyzerá to tak, že patrili niekomu úplne inému. Dokonca aj skopírovala text, ktorý uverejnil niekto iný na sociálnych sieťach predčasom," povedal dramaturng Telerána Štefan Šprocha.

„Ten text je písaný pod jednou fotkou. Keďže som mala snúbenca v nemocnici, tak som mu venovala také vyznanie. Ten text ona vlastne poslala do súťaže," ozrejmila Barbora.

Keďže ale výherkyňa uviedla svoje meno a adresu, nebolo ťažké zistiť, o koho ide. Fotky s textom si stiahla jej bývalá spolužiačka s mamou. A tak jej Barbora zavolala.

„Najprv sa robila, akoby nič a potom už vedela, ktorá bije. A potom sa začala smiať, keď som jej povedala, že s tým pôjdem na políciu," hovorí Barbora.

Výherkyňu pani Stanku z Kolty sme hľadali aj doma, no neúspešne. Jej vyjadrenie sme nakoniec získali cez telefón.

„Ja som to urobila len s dobrým úmyslom. Ja už som dala aj vyjadrenie na Facebook verejne, naozaj som nečakala takúto reakciu," vyhovárala sa pani Stanislava.

„Samozrejme, že to nie je v poriadku. Na akúkoľvek manipuláciu s takýmito zábermi by bol potrebný súhlas tej dotknutej osoby. Vyplýva to z občianskeho zákonníka," vysvetľuje právnik Ladislav Csákó.

„Proste som ju len chcela prekvapiť, lebo jej fandíme, páči sa mi aj jej fotka ktorú uverejnila. Tušila som, že možno tá fotka vyhrá a dám jej ten telefón. Chceli sme jej proste spraviť radosť" obhajuje sa ďalej Stanislava.

Žiaľ, radosť jej to nespravilo. Podľa právnika sa dá brániť voči takýmto veciam najmä tým, že si dvakrát rozmyslíme, čo zverejníme na svojom profile. Alebo žalobou.

„Aj keď nie prostriedkami trestného práva, ale napríklad práve tým, že sa na nich podá žaloba o ochrane osobnosti. Hoci aj s požiadavkou zaplatenia nemajetkovej ujmy," dodáva Csákó.

V každom prípade je potrebné sa voči takémuto konaniu brániť.

„Výhru sme zatiaľ neposlali nikomu a v súčasnosti preverujeme, komu vlastne fotografie v skutočnosti patria," uzatvára dramaturg Šprocha.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce