17. 02. 2018 20:20 | ČAŇA/ TV Markíza

Mladík (19) pri rýchlej jazde zrazil chodcu a vyletel do Hornádu

Je neuveriteľné, aké mal šťastie, z auta sa dostal sám. O to horšie skončil 62-ročný chodec.

Auto v Hornáde.
Auto v Hornáde. Foto: TV Markíza

Vážna dopravná nehoda sa stala v sobotu popoludní na východe Slovenska. Mladý vodič nezvládol riadenie, zrazil chodca a s autom sa zrútil do rieky Hornád.

Nehoda sa stala medzi obcou Ždaňa a Čaňa okolo pol štvrtej popoludní. Len 19-ročný vodič, pravdepodobne dostal šmyk a zrazil chodca na cyklistickom chodníku pri ceste. Očitý svedkovia tvrdia, že letel ako blázon.

„Mal pred sebou jedno auto, ktoré obehoval, nezvládol to. Išiel minimálne 150," hovorí svedok nehody.

Mladý vodič išiel s najväčšou pravdepodobnosťou skutočne rýchlo. Od miesta zrážky k Hornádu je to dobrých 30 metrov. Auto sa vo vzduchu niekoľkokrát prevrátilo.

Je neuveriteľné, aké mal šťastie. Z auta sa dostal sám. Hasiči ho našli sedieť premočeného a na brehu. Mal iba pár škrabancov.

„Cez rozbité čelné sklo sa mu podarilo vyplávať, jeho stav bol stabilizovaný, utrpel len šok a bol podchladený," povedal hovorca košickej záchranky Igor Krúpa.

O to horšie skončil 62-ročný chodec. Jeho zdravotný stav je vážny, utrpel mnohopočetné poranenia. Záchranári ho na mieste stabilizovali a previezli do nemocnice.

„Bolo u neho zistené, že ide pravdepodobne o ťažký úraz hlavy, hrudníka a brucha," dodal Krúpa.

Starší pán z Čane sa po cyklistickom chodníku prechádzal pravidelne. Dnes ho sprevádzala manželka, tá však zaostala a to jej možno zachránilo život.

Na most sa zbehlo množstvo zvedavcov z neďalekej obce. Na mieste zasahovali tiež potápači zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom, ktorí pomáhali pri vyťahovaní vozidla z rieky.

Hasiči vliezli do ľadovej vody aby ukotvili utopené auto. Pomocou žeriavu ho potom vytiahli na most.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?