Správy z vášho kraja:
20. 02. 2018 10:41 , článok bol aktualizovaný 20. 02. 2018 17:24 | BRATISLAVA/kacs

Majitelia lezeckej steny v Bratislave zverejnili pravdepodobnú príčinu pádu Lindy (43)

Jej stav je po niekoľkohodinovej operácii veľmi kritický.

Vchod do lezeckej steny K2 v Bratislave.
Vchod do lezeckej steny K2 v Bratislave. Foto: René Medzihradský

Na lezeckej stene K2 v Bratislave na Starej Ivánskej ceste sa v pondelok krátko popoludní stalo nešťastie. Z výšky spadla 43-ročná Linda, ktorá utrpela veľmi vážne poranenia hlavy a vnútorných orgánov.

Majitelia zverejnili pravdepodobnú príčinu tragédie ženy. "K úrazu došlo pri lezení na samoiste a pravdepodobným dôvodom bolo zacvaknutie karabíny mimo nosného oka," napísali na sociálnej sieti.

Žena ešte včera podstúpila niekoľkohodinovú operáciu. „Jej stav po operácii je veľmi kritický, je v kóme," informovala nás hovorkyňa Univerzitnej nemocnice v Bratislave Eva Kliská. Podľa našich informácií žena bojuje o život.

Príčiny pádu rieši polícia. „V súvislosti s uvedeným prípadom začal poverený príslušník Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave II trestné stíhanie vo veci prečinu ublíženia na zdraví. Presné príčiny, ako aj okolnosti, ktoré tejto udalosti predchádzali, sú v súčasnej dobe predmetom vyšetrovania," uviedol Michal Szeiff z Krajského Policajného zboru v Bratislave.

Veľa možností však nie je - buď zlyhala technika, alebo chybu urobila samotná lezkyňa. K dispozícii by mal byť aj videozáznam.

K2 je najväčšia lezecká stena na Slovensku. Celková plocha steny je 2500 m2 s maximálnou výškou 15,5 m. Organizujú tu lezecké kurzy pre deti, začiatočníkov aj pokročilých.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?