Správy z vášho kraja:
21. 02. 2018 09:48 , článok bol aktualizovaný 21. 02. 2018 10:11 | BRATISLAVA/kacs

Linda (†43), ktorá spadla z lezeckej steny, podľahla v nemocnici zraneniam

Jej stav bol od začiatku veľmi kritický.

Vchod do lezeckej steny K2 v Bratislave.
Vchod do lezeckej steny K2 v Bratislave. Foto: René Medzihradský

Linda, ktorá v pondelok krátko popoludní spadla z lezeckej steny K2 v Bratislave, v utorok večer podľahla početným a vážnym zraneniam. Podľa našich informácií zomrela v nemocnici po 33 hodinách od pádu na Jednotke intenzívnej starostlivosti na bratislavských Kramároch o 21.00 h.

Žena utrpela pri páde ťažké zranenia vnútorných orgánov aj hlavy, lekárom sa ju aj napriek niekoľkohodinovej operácii nepodarilo zachrániť. Po zákroku ležala v kóme a jej stav bol od začiatku veľmi kritický.

Majitelia lezeckej steny zverejnili pravdepodobnú príčinu pádu

Lezecké centrum v bratislavskom Ružinove funguje už päť rokov, ale taký vážny úraz sa tu nikdy nestal. Zatiaľ nie je jasné, z akej výšky lezkyňa spadla. Stena je ale vysoká vyše 15 metrov. K úrazu podľa majiteľov došlo pri lezení na samoiste a pravdepodobným dôvodom bolo zacvaknutie karabíny mimo nosného oka.

Tragédiou sa zaoberá aj polícia. „V súvislosti s uvedeným prípadom začal poverený príslušník Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave II trestné stíhanie vo veci prečinu ublíženia na zdraví. Presné príčiny, ako aj okolnosti, ktoré tejto udalosti predchádzali, sú v súčasnej dobe predmetom vyšetrovania," uviedol Michal Szeiff z Krajského Policajného zboru v Bratislave.

Veľa možností však nie je - buď zlyhala technika, alebo chybu urobila samotná lezkyňa. K dispozícii by mal byť aj videozáznam.

K2 je najväčšia lezecká stena na Slovensku. Organizujú tu lezecké kurzy pre deti, začiatočníkov aj pokročilých.

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce