21. 02. 2018 13:45 , článok bol aktualizovaný 21. 02. 2018 18:59 | BRATISLAVA/TV Markíza

Petra Čongrádyho nariadil odstrániť bývalý člen sýkorovcov. Súd ho poslal za mreže na 23 rokov

Výnimočné tresty dostali aj ďalší, iných zase oslobodili.

Sergej Miňajlenko
Sergej Miňajlenko Foto: TV Markíza

Vypočuli si tresty za starú mafiánsku vraždu! Po 14 rokoch od streľby na vysokopostaveného sýkorovca posielajú do väzenia muža, ktorý mal blízko k zakladateľovi tohto gangu. Výnimočné tresty dostali aj ďalší, iných zase oslobodili.

Petra Čongrádyho zastrelili 24 ranami v septembri 2004. Bol obľúbencom zakladateľa skupiny sýkorovcov - Miroslava Sýkoru a po jeho smrti ho považovali za jedného z jeho nástupcov. Strelci sa k jeho likvidácii už pred rokmi priznali a odpykávajú si tresty.

V utorok (21.2.) si vypočuli rozsudky ďalší aktéri mafiánskeho príbehu. Pred súd postavili piatich mužov. Traja z nich si z úst predsedu senátu vypočuli, že sú vinní a dostali výnimočné tresty. Najvyšší dali Sergejovi Miňajlenkovi, ktorého považujú za hlavného organizátora.

„Za to sa odsudzujú - Sergej Miňajlenko na výnimočný trest 23 rokov. Obžalovaný Peter Holáň vo výmere 18 rokov, obžalovaný Dušan Šurina na výnimočný trest 5 rokov," vyhlásil rozsudky predseda senátu Okresného súdu Bratislava I Michal Valent.

Motívom mal byť strach Miňajlenka o život. Pritom pracoval pre sýkorovcov rovnako ako Čongrády. No po Sýkorovej smrti sa s ním údajne nepohodol.

Ďalších dvoch mužov senát oslobodil. „Obžalovaný Roman Jaďuď sa spod obžaloby oslobodzuje, lebo zanikla trestnosť skutku," pokračoval predseda senátu Okresného súdu Bratislava I Michal Valent.

Po týchto slovách sa ozval v miestnosti krátky potlesk a Jaďuď si utieral oči od dojatia. Je bývalý vojak a práve on mal na Čongyho strieľať dávno predtým, ako ho zavraždili. No neurobil to, namiesto toho ho varoval. Na motorke ho tam priviezol Dušan Šurina, ktorý si na rozdiel od Jaďuďa vypočul trest.

„Zadarmo mám dostať 5-ročný trest? Ja som nič nespáchal," povedal Dušan Šurina.

Boli ste tam na tej motorke?

„Áno, to bola bežná nehoda," pokračoval Šurina.

Vy ste nevedeli na čo idete?

„Nie, o žiadnej príprave vraždy som nevedel," uzavrel Šurina.

Voči verdiktu sa odvolali všetci traja odsúdení, prokurátor zase voči oslobodeniu Romana Jaďuďa. Znamená to, že rozsudok ešte nie je právoplatný a konečné slovo bude mať až krajský súd.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?