Správy z vášho kraja:
23. 02. 2018 08:39 , článok bol aktualizovaný 23. 02. 2018 12:05 | BRATISLAVA/TVNOVINY.sk

Šéf Drukosu je na slobode! „Najviac mi je ľúto tých ľudí. Chcem už žiť slušne,“ vyhlásil Mojžiš

Dvadsaťpäťtisíc veriteľov v jeho nebankových spoločnostiach prišlo o miliónové vklady, pretože naleteli na obrovské zhodnotenie vkladov.

František Mojžiš sa po vyše šiestich rokov vo väzení prvýkrát nadýchol na slobode.
František Mojžiš sa po vyše šiestich rokov vo väzení prvýkrát nadýchol na slobode. Foto: TASR

Na slobodu sa dnes dostal ďalší šéf nebankovej spoločnosti. O predčasnom prepustení Františka Mojžiša, bývalého šéfa nebankovky Drukos, rozhodol súd priamo v Ústave na výkon trestu pre odsúdených v Sučanoch. Mojžiš žiadal o prepustenie na slobodu po odpykaní si dvoch tretín trestu.

Na začiatku pojednávania vyhlásil: "Všetko zlé, čo som v živote urobil, ľutujem. Najviac mi je ľúto tých ľudí. Mám pre koho žiť a chcem žiť slušne so ženou a deťmi. Prekonal som niekoľko porážok, nie som na tom fyzicky najlepšie, za tých šesť rokov, čo som si odsedel, som prekonal naozaj veľa a musím sa dať do kopy. Nemám žiadny majetok, nemám nič, luxusný dom v Lukavici sme predali a bývame v paneláku v Banskej Bystrici. Verím tomu, že tí ľudia, ktorí vložili do nebankovky peniaze sa ešte k nim dostanú, nádej umiera posledná. Netuším, že čo sa s nimi stalo," povedal.

František Mojžiš.
František Mojžiš. Foto: TV Markíza
 

Súd krátko po deviatej hodine jeho žiadosti o predčasné prepustenie vyhovel. Brány väznice v Sučanoch v okrese Martin opustil krátko po 11. hodine.

„Vyzdvihnúť ma príde manželka, možno aj s dcérou. Beriem si so sebou veľa listov, ktoré som dostával, papiere, knihy a lieky,“ povedal Mojžiš. Na otázku, ako sa cíti po prepustení z väzenia uviedol, že nijako.

Mojžišov advokát Róbert Hronček krátko po vyhlásení rozhodnutia o podmienečnom prepustení povedal, že je spokojný. "Súd rozhodol tak, ako mal. Môj klient splnil všetky materiálne aj formálne podmienky," uviedol.

 

Vo väzení bol niekoľkokrát odmenený, ani raz potrestaný. Odsedel si šesť rokov a osem mesiacov. Po prepustení na slobodu musí šesť rokov sekať dobrotu, inak ho znova posadia za mreže.

Dvadsaťpäťtisíc veriteľov v jeho nebankových spoločnostiach prišlo o miliónové vklady len preto, že Drukosu naleteli na obrovské zhodnotenie vkladov.

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce