23. 02. 2018 10:35 , článok bol aktualizovaný 23. 02. 2018 16:21 | ZVOLEN/tvnoviny.sk

Chytal zlodejov, teraz sa stal ich obeťou! Známeho exkriminalistu Snopka vykradli

Studené ráno prinieslo nepríjemné prekvapenie.

Vykradnutá garáž exkriminalistu.
Vykradnutá garáž exkriminalistu. Foto: TVNOVINY.sk

Chytal zlodejov, teraz sa sám stal ich obeťou! Známeho exkriminalistu Mateja Snopka vykradli. Z garáže mu zlodeji odniesli kosačky, rozbrusovačky aj motorovú pílu. Bývalý vyšetrovateľ vraví, že žije v rizikovej štvrti a mesto tunajších ľudí pred zlodejmi nevie ochrániť.

Studené ráno prinieslo nepríjemné prekvapenie. "Zostali tam koše, kosačky teda majú bez košov a myslím, že to urobili v náhlivosti a bez väčšieho premyslenia," povedal exkriminalista Matej Snopko.

Dve kosačky, rozbrusovačky, motorová píla a štartovacie káble. Nadránom ich odniesli neznámi zlodeji. Matej Snopko býva vo Zvolene, vo štvrti, kde je neslávne známa bytovka s neprispôsobivými ľuďmi.

„Už tri roky sa s kolegom Košíkom snažíme, aby sme mesto dalo kamerový systém, nikdy na to nie sú peniaze, vždy sa na niečo čaká,“ reagoval Snopko.

"Kamerový záznam je na nezaplatenie, lebo dnes už nechcú vypovedať, nielenže, svedkovia ale ani poškodení," pokračoval.

Zvolenský magistrát sa ale bráni a hovorí, že dlhé roky hľadali technické riešenie pre kamerový systém. V tejto časti mesta totiž nie je optická sieť. "Ale našli sme technické riešenie, máme spracovaný projekt a uchádzame sa s ním o štátny príspevok, lebo je to dosť drahé, budú tam dve kamery a hodnota prác je 21-tisíc eur," uviedol hovorca mesta.

Kým mesto kamery reálne osadí, posiela do rizikovej štvrte policajné aj občianske hliadky. "Najväčšie problémy sú pri spolunažívaní ľudí ale aj bitky, výtržnosti krádeže a znečisťovanie okolia," hovoril náčelník Mestskej polície.

Ešte tento rok chcú osadiť kamery aj na veľkom cintoríne v časti Zlatý potok, kde majú každý rok najmä na dušičky pomerne veľa deliktov.

Okrandutý exkriminalista sa obrátil aj na policajtov, tí sa prípadom zaoberajú a začali aj trestné stíhanie. 

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?