23. 02. 2018 19:10 | ŽILINA/TV Markíza

Slovák mal vydierať holandskú telekomunikačnú spoločnosť: Výkupné údajne žiadal v bitcoinoch

Podozrivý Slovák pracoval priamo pre holandského telekomunikačného operátora, chcel vraj teda vydierať svojho zamestnávateľa.

Počítačový expert Marek (32)
Počítačový expert Marek (32) Foto: TV Markíza

Slovák chcel vydierať holandskú telekomunikačnú spoločnosť. Podozrivého Mareka zadržala polícia na Orave po tom, čo na neho Holanďania vydali medzinárodný zatykač. Žilinský krajský súd dnes rozhodoval o jeho väzbe.

Bol to trúfalý plán. Marek (32) je počítačový expert a dostal sa k tajným údajom holandskej telekomunikačnej firmy. Plánoval ich zverejniť na internete.

Za to, že nezverejnia citlivé informácie na sociálnej sieti, Marek spolu so svojim komplicom údajne žiadali od telekomunikačnej firmy až 30 bitcoinov. A to vôbec nie je málo.

„To je obrovská hodnota. To je 30-krát 10-tisíc. To je jednoducho hodnota, ktorú má poriadne veľký rodinný dom na veľmi dobrej adrese, s wellnessom a možno s vinicou," vysvetlil IT špecialista Ondrej Macko.

Mareka našli naši policajti v jednej oravskej obci v okrese Dolný Kubín. „Dôkazná situácia nám nie je všetkým úplne zrejmá a známa, čiže k tomuto sa vyjadrovať nemôžem," povedala prokurátorka Lucia Pavlaninová.

Prípad totiž vyšetruje holandská polícia. Podozrivý Slovák pracoval priamo pre holandského telekomunikačného operátora, chcel vraj teda vydierať svojho zamestnávateľa. Konanie o európskom zatykači ešte nie je ukončené.

Viac nájdete v reportáži Mariána Lechana

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce