26. 02. 2018 09:41 , článok bol aktualizovaný 26. 02. 2018 19:35 | BANSKÁ BYTRICA/TV Markíza

Mazurek pred sudcom odmietol vypovedať. Usvedčiť ho mal aj jeho bývalý dobrý kamarát z detstva

Špecializovaný trestný súd už uznal poslanca za vinného za hanlivé výroky na adresu rómskeho etnika odvysielané v Rádiu Frontinus.

Poslanec sa postavil pred súd.
Poslanec sa postavil pred súd. Foto: TVNOVINY.sk

Poslanec Národnej rady Milan Mazurek (ĽSNS) sa postavil pred sudcu v Banskej Bystrici.

Do mesta pod Urpínom prišiel s úsmevom. Najprv v uliciach mesta, neskôr dlhé hodiny pod oknami súdnej budovy - s vlajkami a hlučnými pokrikmi ho povzbudzovali prívrženci strany Mariána Kotlebu.

"Verejne, prostredníctvom rozhlasovej relácie, ktorá bola šírená cez internet, podnecoval nenávisť a hanobil menšinu, v tomto prípade rómsku komunitu," povedal prokurátor.

Sporné výroky odzneli v októbri 2016 v rádiu Frontinus. Mazureka pred časom súd odsúdil trestným rozkazom na pokutu vo výške 15-tisíc eur. To sa mu zdalo veľa. Nespokojný bol ale aj prokurátor -  ten zasa žiadal prísnejší trest.

"Procesné strany odmietli schváliť dohodu o vine a treste, sud doteraz vypočul štyroch predvolaných svedkov," povedala hovorkyňa súdu.

Poslanec pred sudcom odmietol vypovedať. Usvedčiť ho mal okrem iných aj jeho bývalý dobrý kamarát z detstva a dospievania, ktorý hovorí, že Mazurek sa hanlivo o Rómoch vyjadroval od mladosti.

"Poznám veľmi dobre pána Mazureka a takí ľudia by nemali byť tam, kde sú a hlásať, čo hlásajú," reagoval svedok. "Ja som nevinný, nič som neurobil a nespáchal," dodal Mazurek.

Pojednávanie s Milanom Mazurekom bude pokračovať v utorok, vypovedať má znalec z oblasti politológie a sociológie a je dosť možné, že už zajtra si poslanec vypočuje aj rozhodnutie sudcu.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce