Správy z vášho kraja:
01. 03. 2018 17:10 | PREŠOV/TV MARKÍZA

Za brutálnu vraždu Rastislava (†43) si Peter odsedí 11 rokov

Obhajca sa voči rozsudku okamžite odvolal.

Chlapec svoj čin na súde oľutoval.
Chlapec svoj čin na súde oľutoval. Foto: TV Makríza

Svoj čin oľutoval, no sudcu tým neobmäkčil. Sedemnásťročný mladík si za brutálnu vraždu odsedí 11 rokov. Rastislava (43) v Župčanoch pri Prešove brutálne dobodal potom, čo si sním cez internet dohodol sexuálne stretnutie.

Petra zadržalo policajné komando ešte v októbri 2016. Obžalovali ho z vraždy a odvtedy bol vo vyšetrovacej väzbe. Po zdĺhavom dokazovaní si vo štvrtok (1.3.) vypočul rozsudok.

Peter svoju obeť nožom bodol až 65-krát. Telo nechal ležať na poľnej ceste za obcou. Objavili ho náhodní okoloidúci. Mladík si s Rastislavom zo Spišských Vlách dohodol stretnutie cez sociálnu sieť. Dohodli si za to aj odmenu, no v aute sa zrejme medzi nimi strhala hádka a Peter na Rastislava zaútočil nožom.

Podľa obhajcu obvineného Daniela Lipšica ako prvý nôž vytiahol Rastislav. Peter mu ho podľa jeho slov zobral a potom už vraj bodal v sebaobrane. Mladík sa priznal a na súde to ľutoval.

„Je mi ľúto strateného života, keby som mohol vrátiť čas tak ho vrátim späť," povedal. Predseda senátu ale takejto ľútosti, ako poľahčujúcej okolnosti, neuveril. Trest mu ako mladistvému aj tak musel znížiť o polovicu.

Obhajca sa voči rozsudku okamžite odvolal. Na krajskom súde bude žiadať vypracovanie kontrolného psychologického posudku, ktorý by mal podľa neho dokázať, že mladík vraždil v afekte v stave zmenšenej nepríčetnosti.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?