Správy z vášho kraja:
02. 03. 2018 16:11 | GREGOROVCE/tvnoviny.sk

V Gregorovciach pochovali Martinu Kušnírovú (†27)

Mladé dievča zavraždili spoločne s jej priateľom, investigatívnym novinárom Jánom Kuciakom.

Pohreb zavraždenej Martiny Kušnírovej v obci Gregorovce.
Pohreb zavraždenej Martiny Kušnírovej v obci Gregorovce. Foto: TV Markíza

Rodina, priatelia a známi sa naposledy rozlúčili s Martinou Kušnírovou, zavraždenou snúbenicou investigatívneho novinára Jána Kuciaka. Pohreb sa začal o tretej popoludní.

Zádušná omša sa uskutočnila v rímsko-katolíckom kostole v obci Gregorovce, na ktorej sa zúčastnili priatelia, známi a obyvatelia obce, odkiaľ pochádzala.

Krátko pred začatím poslednej rozlúčky zaznela pesnička od Jaromíra Nohavicu Sarajevo a prečítali aj básničku, ktorá mala odznieť na ich svadbe. Farár vo svojej reči uviedol, že zavraždiť mladých ľudí dokáže len diabol. 

Posledná rozlúčka s Martinou Kušnírovou v obci Gregorovce pri Prešove.
Posledná rozlúčka s Martinou Kušnírovou v obci Gregorovce pri Prešove. Foto: TASR
 

Mladé dievča pochovali v svadobných šatách. V nich si mala Jána Kuciaka 4. mája  zobrať za manžela. Jána Kuciaka pochovajú v sobotu v Štiavniku pri Bytči.

Mladý pár zomrel spoločne na strelné poranenia v dome v obci Veľká Mača, kde žili. Pravdepodobne išlo o dvojnásobnú úkladnú vraždu, ktorej motív mohol súvisieť s prácou novinára. 

Redakcia Aktuality.sk, kde Ján pracoval zverejnila jeho posledný článok, ktorý nedopísal. Týkal sa talianskej mafie a jej údajného prepojenia na slovenskú politiku.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce