09. 03. 2018 17:03 | TEKOVSKÉ LUŽANY/TV MARKÍZA

Doplatila na svoju nečestnosť. Úplatkom sa chcela vyhnúť autoškole, dala ho podvodníkovi

Samosudca špecializovaného trestného súdu jej uložil peňažný trest 300 eur za pokus o podplácanie verejného činiteľa.

Žena podvodníkovi zaplatila 100 eur.
Žena podvodníkovi zaplatila 100 eur. Foto: TV Markíza

Vodičský preukaz chcela získať bez námahy, no nevyšlo jej to. Dvadsaťsedemročná žena z Tekovských Lužian dala úplatok za to, aby nemusela chodiť na šoférsky kurz. Vidina ľahko získaných papierov sa však rýchlo rozplynula.

Dievčina sa spolu s ďalšou ženou so svojimi problémami zdôverila neznámemu mužovi. Vydával sa za policajta, vraj vyzeral dôveryhodne. Jednej sľúbil, že jej zmaže dlh v zdravotnej poisťovni, keď mu dá 600 eur. Druhej prisľúbil, že jej za úplatok pomôže získať vodičák bez toho, aby chodila do autoškoly.

Peniaze mu dali, potom však začali tušiť, že je zle. O pomoc požiadali obecných policajtov. Ukázalo sa, že muž je podvodník. Nedávno prišiel z väzenia a je znovu obvinený.

Úplatok 100 eur, ktorý dala mladá žena neznámemu mužovi za sľub, že peniaze odovzdá skúšobnému komisárovi z dopravného inšpektorátu, ju však dobehol aj inak. Obvinili ju a už aj odsúdili.

„Špecializovaný trestný súd, pracovisko Banská Bystrica, schválil dohodu o vine a treste medzi obžalovanou z prečinu podplácania a prokurátorom," uviedla hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu Katarína Kudjaková.

Samosudca špecializovaného trestného súdu jej uložil peňažný trest 300 eur za pokus o podplácanie verejného činiteľa. Rozsudok je právoplatný. Súčasťou dohody o vine a treste je totiž záväzok odsúdenej, že sa neodvolá. 

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce