09. 03. 2018 18:25 | PREŠOV/tvnoviny.sk

V Prešove vystúpila matka zavraždenej Martiny: Nedám im pokoj pre preliatu krv mojich detí

Aj výroky politikov, ktorí sa potia a neodpovedajú na otázky, je podľa nej dôkaz toho, že pochybili a nemajú byť na svojich miestach.

Martinina matka Zlatica sa postavila pred Prešovčanov.
Martinina matka Zlatica sa postavila pred Prešovčanov. Foto: TV Markíza

Na protestnom zhromaždení za zavraždeného novinára Jána Kuciaka (27) a Martiny Kušnírovej (27) vystúpila aj Martinina mama Zlatica. Pred dav Prešovčanov predstúpila so slzami v očiach a trasúcim sa hlasom sa poďakovala ľuďom na Slovensku aj v zahraničí za spolupatričnosť v zármutku a zároveň ich poprosila, aby im spravodlivosť a nezávislé vyšetrenie ohavnej vraždy nebolo ľahostajné.

„V súvislosti s vyšetrovaním mám viacero pochybností, pretože od začiatku vyšetrovania je celý proces ešte viac komplikovaný, ako na začiatku. Do vyšetrovania sa angažovali ľudia, ktorí tam nemajú žiadnu kompetenciu. Napríklad šéf protikorupčnej jednotky, patológ na miestne činu, mal tam byť súdny lekár alebo forenzný technik," uviedla zronená matka zavraždeného dievčaťa.

Aj výroky politikov, ktorí sa potia a neodpovedajú na otázky, je podľa nej dôkaz toho, že pochybili a nemajú byť na svojich miestach. „Trvám na tom ako matka zavraždenej dcéry," povedala. Zlatica sa vyjadrila aj k odpočúvaniu mladého páru.

„Asi dva roky dozadu, keď sme spolu telefonovali, mi dcéra povedala. Mami, váž si slová, lebo nás odpočúvajú." Ďalej pokračovala aj v opisovaní situácie, keď im vo Veľkej Mači polícia odpečatila dom.

„Keby ste videli tú preliatu krv, krv Janka a Martiny. To bolo niečo hrozné a práve pre túto krv im nedám pokoj a preto vás všetkých prosím, aby ste nás podporili," povedala so slzami v očiach. Na to sa ozval súdržný potlesk ľudí z námestia.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce