11. 03. 2018 19:00 , článok bol aktualizovaný 12. 03. 2018 08:47 | BRATISLAVA/TV Markíza

Prezident pokračuje v rokovaniach, prijme Most-Híd a SNS

Odchod Kaliňáka však už koaličným partnerom nemusí stačiť.

Andrej Kiska, Andrej Danko a Robert Fico.
Andrej Kiska, Andrej Danko a Robert Fico. Foto: TASR

Prezident SR Andrej Kiska pokračuje v rokovaniach s parlamentnými stranami o riešení vládnej krízy a upokojení situácie v spoločnosti. Prijme vládne strany Most-Híd a SNS.

Aj koalícia rokuje o svojej budúcnosti. Most pôvodne požadoval odchod Roberta Kaliňáka a Smeráci vyslali viackrát signál, že sú ochotní ho obetovať. Otázne ale je, či sa za týždeň toho nestalo tak veľa, že to už nemusí stačiť.

Kríza a napätie prišli po vražde investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice a po zverejnení Kuciakovho nedokončeného článku. Kiska oznámil, že riešenie vidí v zásadnej rekonštrukcii vlády alebo v predčasných voľbách. Rokovania začal s opozíciou, za čo ho Smer-SD kritizoval.

Opozícia je za predčasné voľby, Smer-SD ich odmieta. SNS je s prezidentom ochotná rokovať a nájsť konštruktívne riešenia.

Podpredseda národniarov Anton Hrnko cez víkend naznačil, že SNS by mohla pre nepokojnosť členskej základne žiadať hlavu ministerky spravodlivosti Lucie Žitňanskej (Most-Híd). Či to tak aj naozaj bude, je zatiaľ otázne. "Všetko je otvorené," povedal pre TASR Hrnko.

Most-Híd vyhlásil, že chce rekonštrukciu vlády.

Podpredseda vlády SR a Smeru-SD Peter Pellegrini však už povedal, že Smer-SD vie pre stabilitu na Slovensku urobiť kroky, ktoré môžu viesť k personálnym zmenám a k odstúpeniu niektorých členov vlády.

Rokovania strán pokračujú a Most-Híd čaká aj republiková rada, ktorá sa zíde o 14.00 h. Rozhodovať bude aj o zotrvaní v koalícii.

Koaličné rokovania sleduje reportér Michal Kovačič, ktorý pripravil reportáž s poslednými novinkami.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce