11. 03. 2018 21:06 , článok bol aktualizovaný 12. 03. 2018 10:36 | POVAŽSKÁ BYSTRICA/TVNOVINY, TASR

Vážna nehoda na D1: O život prišli dvaja muži (†42,†26), siedmi zranení skončili v nemocnici

Nehodu podľa polície zavinil vodič dodávky.

Vážna nehoda na D1
Vážna nehoda na D1 Foto: TV Markíza
Nehoda na D1 pri Považskej Bystrici
Nehoda na D1 pri Považskej Bystrici
Nehoda na D1

Na diaľnici D1 v katastri obce Beluša v smere na Bratislavu sa v nedeľu krátko po 20.00 h stala hromadná nehoda osobných áut. O život prišli dvaja muži vo veku 42 a 26 rokov.

„K nehode sme vyslali až päť ambulancií záchrannej zdravotnej služby. Žiaľ, dvom mužom (1975) a (1992) už záchranári nedokázali pomôcť a lekár musel konštatovať smrť," uviedla pre tvnoviny.sk hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Alena Krčová.

Vážna nehoda na D1
Vážna nehoda na D1 Foto: TV Markíza
 

Záchranári ďalej ošetrili dvoch ťažko zranených, z ktorých jeden utrpel viacnásobné poranenia celého tela tzv. polytraumu a previezli ho do nemocnice v Považskej Bystrici. V žilinskej nemocnici skončil ďalší muž s vážnym úrazom hlavy. Záchranári ďalej ošetrili päť osôb, ktoré utrpeli stredne ťažké a ľahšie poranenia. Prevezení boli do nemocníc v Trenčíne, Žiline a v Považskej Bystrici, dodala hovorkyňa záchranárov.

Nehodu zavinil vodič dodávky

Nedeľnú (11.3.) dopravnú nehodu zavinil vodič dodávky Mercedes Vito, informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne Elena Antalová. "Podľa doterajších zistení 21-ročný muž z Vranova nad Topľou na dodávke Mercedes Vito prešiel nesprávnou technikou jazdy s vozidlom vpravo mimo jazdný pruh a narazil do kovových zvodidiel. V dôsledku zrážky so zvodidlami sa poškodili obe pravé kolesá, vozidlo sa stalo neovládateľné, prešlo vľavo cez oba jazdné pruhy a zastavilo sa na stredovej betónovej bariére. Vozidlo vytvorilo náhlu cestnú prekážku. Jedno z vozidiel, BMW 330, ktoré riadil 26-ročný muž z Púchova narazilo do Mercedesu. V dôsledku zrážky sa vozidlo BMW stalo neovládateľné, narazilo do stredových zvodidiel a ostalo stáť niekoľko desiatok metrov od miesta zrážky. Do Mercedesu ešte narazilo osobné motorové vozidlo VW Passat, ktoré riadil 59-ročný muž z Námestova," informovala Antalová.

Smrteľná nehoda na D1.
Smrteľná nehoda na D1. Foto: TASR
 

Vo vozidle Mercedes sa podľa Antalovej viezlo sedem osôb. Dvaja muži, spolujazdci z dodávky po dopravnej nehode zahynuli na mieste, dvaja muži (46, 50) utrpeli ťažké zranenie. Dvaja muži z dodávky sa zranili ľahko a jeden (vodič) neutrpeli žiadne zranenie. Vo vozidle BMW sa ťažko zranila 48-ročná spolujazdkyňa. Tri osoby z BMW vrátane vodiča sa zranili ľahko. Vo vozidle Passat sa nezranil nikto. Dychová skúška u všetkých zúčastnených vodičov bola negatívna. Na vozidlách a na zvodidlách vznikla škoda predbežne vyčíslená na asi 10.000 eur.

"Na miesto dopravnej nehody bol prizvaný aj súdny znalec z odboru cestná doprava. Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície z Považskej Bystrice začal trestné stíhanie v veci prečinu usmrtenie a ublíženie na zdraví. Dopravu počas dokumentovanie nehody riadili policajti a premávka na diaľnici bola obmedzená do 2.00 hodiny," doplnila hovorkyňa s tým, že príčina a miera zavinenia nehody je v štádiu vyšetrovania.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce