Správy z vášho kraja:
12. 03. 2018 10:10 , článok bol aktualizovaný 12. 03. 2018 11:10 | BRATISLAVA/TV Markíza

Pavol Rusko zostáva na slobode

Jeho väzobné stíhanie bude ešte posudzovať odvolací krajský súd.

Pavol Rusko.
Pavol Rusko. Foto: TASR

Súd neschválil v pondelok návrh prokurátora na rozšírenie dôvodov väzby pre bývalého ministra hospodárstva a riaditeľa televízie Markíza Pavla Ruska, ktorého polícia obvinila z trestného činu prípravy vraždy jeho bývalej obchodnej spoločníčky Sylvie Volzovej. Obvinený Pavol Rusko ostáva na slobode, jeho väzobné stíhanie bude ešte posudzovať odvolací krajský súd.

Sudkyňa Okresného súdu Bratislava II Michaela Buceková rozhodovala o návrhu prokurátora na rozšírenie dôvodom väzby za zatvorenými dverami. Aj keď ho neschválila, uložila obvinenému zákaz informovať médiá o prebiehajúcich úkonoch v akejkoľvek forme, informoval obhajca Marek Para. „Musíme počkať na rozhodnutie krajského súdu, nakoľko pán prokurátor podal sťažnosť," ozrejmil advokát.

„Za seba môžem povedať, že som spokojný, a samozrejme, budem rešpektovať rozhodnutie súdu, aj keď si myslím, že moje právo brániť sa je zaručené ústavou. Počkám na právoplatný rozsudok, a keď mi toto umožní tento rozsudok, tak sa k celej záležitosti vyjadrím," komentoval rozhodnutie sudkyne obvinený Pavol Rusko.

Prokurátor žiadal rozšíriť dôvody väzby o takzvanú kolúznu väzbu, nakoľko sa domnieval, že obvinený by mohol ovplyvňovať svedkov. „Bolo to navrhované s poukazom na správanie sa obvineného po úkonoch, a najmä s poukazom po prebehnutých konfrontáciách, kedy som usúdil, že takéto správanie sa by mohlo eventuálne mariť dokazovanie do budúcnosti," vysvetlil prokurátor Krajskej prokuratúry v Bratislave Michal Šúrek.

 

Bývalý minister hospodárstva Pavol Rusko je obvinený z toho, že si v roku 1997 v podsvetí objednal vraždu svojej vtedajšej spoločníčky Sylvie Volzovej. Okrem iných mal proti nemu vypovedať práve bývalý šéf banskobystrického podsvetia Mikuláš Černák, ktorý si už za iné vraždy odpykáva doživotný trest. Okrem Pavla Ruska čelia obvineniu v tejto veci aj Miloš Kaštan, Róbert Lališ alias Kýbel a Mikuláš Černák.

Krajský súd v Bratislave prepustil obvineného Pavla Ruska na slobodu dňa 21. novembra minulého roka. Zároveň mu však uložil povinnosť podrobiť sa dohľadu probačného a mediačného úradníka, nosiť elektronický náramok či zákaz vycestovať do zahraničia.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce